Millî Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından İl Müdürlüklerine gönderilen Kantin İşletmeci Bilgileri Konulu yazıda 17 Aralık 2021 tarihine kadar ivedilikle kantincilere dair sözleşme bilgilerinin sisteme kayıt edilmesi istendi.

İşte o yazı

Okul Aile Birliği Yönetmeliğinin Kiralama Usulü ve İşlemleri (20-5) maddesinin,"Kantin kiralama ihalelerine katılacak kişiler; ilgili esnaf odasından adına kayıtlı okul kantin işletmesi olmadığına ve ihalelerden yasaklama kararı bulunmadığına dair belgeyi ibraz eder." hükmü yer almaktadır.

Ankara'da sıcak saatler... Mehmet Şimşek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ankara'da bir araya geldi. Ankara'da sıcak saatler... Mehmet Şimşek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ankara'da bir araya geldi.

Bu kapsamda, Okul Aile Birliklerince kiraya verilen okul kantinlerini işleten kişilere ait bilgilerin girişi için TEFBİS Okul Aile Birliği Modülü menüsü içinde Kiracı Tanımlama bölümü bilgi giriş ekranına yeni sözleşmesi imzalanan ve kantin işletmeciliğine devam eden kantincilere dair sözleşme bilgilerinin (Kantin Türü/ Kiracı Tipi/ Kiracı/ Belgeleri/ Kira Süresi/ Sözleşme Tarihi/ Başlama Tarihi/ Bitiş Tarihi/ Yıllık Sözleşme Tutarı) en geç 17 Aralık 2021 tarihine kadar ivedilikle sisteme kayıt edilmesi hususunda bilgilerini ve gereğini rica ederim.