Cumhurbaşkanı imzaladı:Öğrencilere 8.500 TL Başarı Teşvik Ödemesi Yapılacak Cumhurbaşkanı imzaladı:Öğrencilere 8.500 TL Başarı Teşvik Ödemesi Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti ile protokol imzalamasının ardından Eğitim-İş Genel Başkanı Özbay, “MEB eğitimi gericilere devrediyor. MEB arpalık mı oldu?” Tepkilerini verdi. Protokol kapsamında açılan kurslarda kendileri tarafından önerilen eğiticilerin öncelikli olarak görevlendirilmesini istedi. MEB de bu doğrultuda protokollerde düzenleme yapıldı.
Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay, “MEB, eğitimi her geçen gün gerici dernek ve vakıflara devrediyor. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arpalık mı” tepkisini gösterdi.
Özbay, “MEB, onca çalışanının mesleğini icra edemediği Türkiye’de HEM’lerde eğitim verecek eğiticiler bulamadığı için bu vakıfların tavsiye edeceği isimlerin eğitim vermesini sağlayacak ve ödemelerini milli eğitimin bütçesinden karşılayacak. MEB’in kamusal sorumluluğu, her yurttaşın eğitimden eşit şekilde yararlanmasını sağlamak, çocuklarımızı zararlı oluşumlardan korumaktır” dedi.