Kamudanhaber- Özel haber

Oktay Yılmaz

Milli Eğitim Bakanlığı, 2023 yılında Eğitim Müfettiş Yardımcılığı atamaları için başvuruların alınacağını duyurdu. Atama sürecine ilişkin detaylar ve başvuru şartları açıklandı.

Bakanlık, öğretmen alımlarının yanı sıra farklı kadrolara da atamalar yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı, İl Millî Eğitim Müdürlüklerinde görev almak üzere 2023 Eğitim Müfettiş Yardımcılığı atama duyurusunu yayımladı.

Atamalar, "Yarışma Sınav Puanı" sıralamasına göre gerçekleştirilecek. 2023 yılı Eğitim Müfettiş Yardımcılığı Yarışma Sınavı sonucunda 100 tam puan üzerinden 70 ve üstü puan alan adaylar, atama hakkı kazanmış olacaklar. Atamalar, yarışma sınavı puan üstünlüğüne göre belirlenen il kontenjanlarına ve adayların tercihlerine göre gerçekleştirilecek.

Atama için başvurular 4 Eylül ile 13 Eylül tarihleri arasında alınacak. Adaylar, başvurularını Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) üzerinden Elektronik Başvuru Formu doldurarak yapacaklar.

Uzmanlar'dan kritik uyarı: Ekim ayında tüketmeniz gereken şifa kaynağı besinler Uzmanlar'dan kritik uyarı: Ekim ayında tüketmeniz gereken şifa kaynağı besinler

24095938_DUYURU_METNY-1

24095938_DUYURU_METNY-2