Milli Eğitim Bakanlığı, şube müdürlüğü, şeflik, memurluk ve saymanlık görevlerine görevde yükselme sınavı yapılacağını duyurdu. Bakanlık tarafından yayımlanan kılavuza göre, bu görevlere atanmak için başvuru ve onay süreci 29 Mayıs-7 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Görevde yükselme sınavı için başvuran adayların isimleri 9 Haziran'da meb.gov.tr adresinde ilan edilecek ve sınav giriş belgeleri 26 Haziran tarihinde yayımlanacak. Sınav 9 Temmuz'da yapılacak ve sonuçlar 4 Ağustos'ta açıklanacak.

Sınav, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van'da yapılacak.

Sınavda adaylara 60 sorudan oluşan çoktan seçmeli bir test uygulanacak ve her bir oturum için 75 dakika süre verilecektir. Başarılı sayılmak için 100 üzerinden 60 ve üzeri puan almak gerekmektedir.

Milyonların gözü kritik toplantıda! Başkan Erdoğan kararları açıklayacak Milyonların gözü kritik toplantıda! Başkan Erdoğan kararları açıklayacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, atamalarda mülakat yapılmayacağını belirtti ve sınavda başarılı olan personelin, yazılı sınav sonuçlarına göre belirlenen kontenjanlar dahilinde atanacağını ifade etti.