ZORUNLU HİZMETE TABİ ÖĞRETMENLER RESEN ATANACAK

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenler ile ilgili kritik bir açıklama yayınladı.

MEB 08.09.2017, 23:23 08.09.2017, 23:26
ZORUNLU HİZMETE TABİ ÖĞRETMENLER RESEN ATANACAK

Öğretmenlerin 2017 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine İlişkin Duyuru”nun 6 ncı maddesi çerçevesinde; zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarında görev yapan ve 2017 yılı içerisinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen 4, 5 ve 6 ncı hizmet alanlarına atanacaklardan başvuruda bulunup ta tercihlerine atanamayanlar ile hiç başvuruda bulunmayanların atamaları Bakanlıkça re’sen yapılacaktır.

Ancak, bu kapsamda bulunan öğretmenler istemeleri halinde 8-12 Eylül 2017 tarihleri arasında il içi ve iller arası isteğe bağlı başvurularda zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarını tercih etmek suretiyle başvuruda bulunabileceklerdir.

Bu bağlamda, başvuruda bulunupta atanamayanlar ile hiç başvuruda bulunmayanların zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına atamaları 14 Eylül 2017 tarihinde re’sen yapılacaktır.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

Yorumlar (7)
yaviz 4 yıl önce
hah şöyle hatta çeşitli mazeretlerle batıya kapak atıp sonra mazereti sonlananları da geri doğuya istiyoruz burada örgetmen açiği çoktir çociklar örgetmensiz kalir ücretlilerle olmir
Ogretmen 4 yıl önce
Tayin hakkı verildi ama okul 'ların açık olan norm kadrolarının hepsi kapalı nasıl tayin hakkı anlamadim
Yılmaz 4 yıl önce
Aklın yolu birdir bence bütün öğretmenler belirli sürelerde yer değiştirnelidir hatta mebdeki hizmetli ve memurlarda yerdeğişmeli mesela gazi mesleki eğitim merkezinde adam 15 yaşında yurttan direkt bailamış 45 yaşına geldi aynı yerde olmaz böyle şey
yolcu 4 yıl önce
Kesinlikle yerinde bir karar.Ben 13 yıl zorunlu hizmet yaptım.6 yıl doğuda 7 yıl iç anadoluda bir kasabada.Hiç gocunmadım.Yeni mezun hemen batıda hatta merkezde çalışayım istiyor.Bence herkes zorunlu hizmetini yapacak.
Spy 4 yıl önce
Mutlaka bir açığını bulup gitmeyecekler. Mazeret çok nasıl olsa. Eş durumu falan filan. Boş işler bunlar. İnşAllah bu sefer olur. Ne diyelim. Hayırlısı.
Ramaz 4 yıl önce
Malatya'da haziran ayı il içi ve sonrasında il dışına normu kapalı olan bir çok okul norm güncellemesi olmadığı halde Ağustos ayı özür atamalarında açılmıştı şu anda il içi ve il disi verildi bir çok branşta açık okul yine yok belki de yine özür grubuna saklanıyor şu zorunlu hizmeti ise bekar öğretmenler ve eşlerden ikiside zorunluyu yapmayan öğretmenler dışında kim yapıyor yaptırın bakayım öğretmen dışında bir memur ve sigortaliyla evlenen ve zorunluyu yapmayan öğretmenlere yine eşlerden biri zorunluyu yapmış ise diğeri zorunluyu yapmıyor onun için eğer vazgeçilmez ise adil olduğu için şu sözleşmeli öğretmenliği sevdim o öğretmenlerin 1.2.3 bölgelere atanması ve altı yıl orada kaldıktan sonra zorunlu hizmete gönderilecek olmaları çok kötü halbuki su yapılabilirdi sözleşmelilerin ilk atamaları zorunlu bölgedeki okullara yapılabilirdi bu öğretmenler altı yıl sonunda zorunluyuda yapmış olurlardı.
Norm güncellemesi yapılmalı! 4 yıl önce
Öğrenci sayıları,ders saatleri en son 2016 Ekiminde güncellendi!Bunlar sabit kaldı gibi düşünülerek tayinler yapıldı ve yapılıyor! Norm güncellemesi bu kadar zor mu?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49