Ziya Selçuk’un Son Dakika 76 Madde’den Daire Başkanı ve Şube Müdürü Ataması Yaptığı İsimler

Milli Eğitim eski Bakanı Ziya Selçuk’un göreve geldiğinde 76. maddeden atama yapmayacağım söylevine rağmen Bakanlığının son haftasında danışmanları ve özel kalem müdürü kendi arkadaşlarını 76. maddeden daire başkanı ve şube müdürü yaptırmış .

MEB 08.08.2021, 16:58 08.08.2021, 17:27
Ziya Selçuk’un Son Dakika 76 Madde’den Daire Başkanı ve Şube Müdürü Ataması Yaptığı İsimler

Kamudanhaber - Özel Haber 

Milli Eğitim eski Bakanı Ziya Selçuk göreve geldiğinde 76. maddeden atama yapmayacağım dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a görev süresinin son haftasında özel kalem müdürü ve danışmanları kendi arkadaşlarını 76. maddeden daire başkanı ve şube müdürü yaptırmışlar .

Milli Eğitim Bakanlığında vekaletname çalışan onlarca şube müdürü olmasına rağmen sadece 15 kişiye kadro verilmiş.

Hüseyin Çelik döneminden hatırladığımız 76. madde atamalarını uzun yıllar sonra Ziya Selçuk’ta gider ayak kullanan ikinci Bakan oldu.

Ziya Selçuk keşke sadece özel kalem müdürü ve danışmanlarının arkadaşlarına değilde Milli Eğitim Bakanlığında uzun yıllardır vekaleten şube müdürlüğü yapan torpili olmayan herkese kadro verseydi !

Bu şekilde kimsesizlerin kimsesi olabilir ve adaleti sağlardı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk görevi devredeceği gece iki kişiyi 76. maddeden daire başkanı yapmış.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü şube müdürü Mustafa Arslan ve Ayhan Korkmaz’ı 76. maddeden Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğüne daire başkanı olarak atamış.

Personel Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Erdal Karakapıcı Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne, ikiz kardeşi Teftiş Kurulu Başkanlığı Şube Müdürü Ergün Karakapıcı ise Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’na son hafta 76. maddeden Daire Başkanı olarak atanmışlardır. 

Ziya Selçuk’un özel kalem müdürü Uğur Kılıç’ın arkadaşı ve yardımcısı Emrah İnan’ı 76. maddeden daire başkanı yaptırdı. Bu 76. madde atamasında muvafakat bile alınmadan hatalı yapıldığı iddia ediliyor.

Bakanın danışmanı Okan Çoban tarafından Veli Keskin ve Hakan Göçer’in İnşaat Emlak dairesine 76. maddeden daire başkanı olarak atamasının yaptırıldığı .

Milli Eğitim Bakanlığında son hafta 76. maddeden 7 şube müdürünün ataması yapıldı.Daha öncede 8 şube müdürü ataması 76. maddeden yapılmıştı.

Bakan danışmanlarının arkadaşları 76. maddeden şube müdürü yapıldı.

Bakan danışmanı İpek Coşkun tarafından Yakup Bahadır Akkaya, Nuri Cantürk, Onur Aslan,Hüseyin Daldal, Mehmet Akif Kozacıoğlu
Bülent Koçak ve Serap Yılmaz ; 76. maddeden şube müdürü yaptırdığı.

Sonuç olarak ; Bakanımızın çok değerli özel kalem müdürü ve çok değerli danışmanları keşke 76. maddeden Bakan’a son dakika atama yaptırmasaydınız.

Ya da vekaleten çalışan tüm şube müdürlerine kadro verdirip adaleti sağlasaydınız.

Bakın size de kalmadı o koltuklar !

Yaptırmış olduğunuz ADALETSİZ ! 76. madde atamalarıyla tarihe geçirdiniz Ziya Selçuk’u…

Cengizhan TÜRKYILMAZ/ Yönetim Bilimi Doktoru

KAMUDANHABER TELEGRAM KANALI İÇİN: https://t.me/kamudanhabersitesi

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (33)
Ahmet 2 ay önce
Devam ettirelim okul müdürüne kadar76 kullanıldı örneğin Kahramanmaraş Mado Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürlüğüne haksız hukuksuz 76 maddeye göre atama yapıldı hakkıyla gelen okul müdürünü zorla görev değişikliği yaptırılarak yerine 76 maddeye göre atama yapıldı lütfen bu konuyu inceleyin Kahramanmaraştaki bu atamayı
Ziyaaaaaa 2 ay önce
Ya olduğun gbi ya da göründüğün gibi ol. 3 yil millete masal anlatti. Hele en son masal atolyeleri tam faciaydi. Tc nin paralarini cope yigdirdi
Ahmet 2 ay önce
Ziya Hoca yı seviyoruz.
Ali kara 2 ay önce
Kanmak isteyeni iyi kandirdi. Liyakat liyakat dedi migrosun kasiyerini daire baskani yapti. En begenmediginiz okul muduru ziya hoca dan 10 kat daha fazla liyakat sahibiydi. Gorduk liyakatini. Gotmeyenler gorsun liyak sahibi bakanimiz zoya hocayi
Vurun abaliya... 2 ay önce
Sanki ilk 76 ile atamayı ziya hoca yaptı ya da bunu yazanlar ilk defa 76 ile atama gördü bırakın bunlari,güç nerde siz oradasıniz. Biyoloji dersi gibi omurga ...yayinlamazsinuz ama ...
Ömer 2 ay önce
Bu nasıl bir yazı! 76. Madde atamalarını eleştirmiyor da başkalarını niye 76dan atamıyor! diyor, olaya bak. Görevlendirme çalışanlar da torpilsizmis. Kurayla mi şube müdürü oldular! Ey yüce Rabbim şu hâle bak.
Beklenini yaptı! 2 ay önce
2002 den beri meb de tüm kademelerde kadrolaşma var! Çelik 500 okul müdürü atamasını gittiği hafta yaptıpkı ama sonra iptal edildi! Ziya Bey de g er çek yüzünü böyle gösterdi! Onu tasarım atölyeleri fiyaskoşu meslek Kanunu liyakat okullara başarısına göre ödenek gibi kavramlarla alacağız! İnşAllah gelen gideni aratmaz!
Yazık ya 2 ay önce
Bir gece de o kadar genel mdr alınıp ya da atanıyor ise bir gün de yok 76 dam sube mdr atanmış vs. Abartmayın. 76 her zaman kullanıldı. Bu kadar genel mdr vs üst düzey kıyımı doğrumu onu da yazın. Yazık.kim olursa olsun yap boz tahtası gibi.
Toklu 2 ay önce
Belliki siz Mahmut Özercisiniz, görürüm sizi de, Ziya bakanı sizin gibi zihniyetçiler götürdü, kına yakın
Karadayi 2 ay önce
Öğretmen yetiştirme ve gelistirme bolumune 2020de atanan eğitim birsenli baskan yardımcısı Elif ateş i de yazsaydiniz. Simdi hakkiyla kazanmista gelmis gibi millete tepeden tepeden. Hanim kizimiz memursen ve eğitim bir sen in yonetiminde baskan yardimcisi halen. Tuz kokmuş o hooooooo
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49