YUSUF TEKİN EKİBİNİ KURUYOR

MEB’in son Müsteşarı Yusuf Tekin geçtiğimiz hafta Hacı Bayram Üniversitesi rektörlüğüne atanmıştı ...

MEB 23.09.2018, 13:23
YUSUF TEKİN EKİBİNİ KURUYOR

Kamudanhaber - Özel Haber

Milli Eğitim Bakanlığı eski Müsteşarı Yusuf Tekin geçtiğimiz hafta yeni kurulan Hacı Bayram Üniversitesine rektör olarak atanmıştı .

Milli Eğitim Bakanlığında Müsteşar olarak görev yaptığı süreçte beraber çalıştığı bürokratlarını Hacı Bayram Üniversitesine götürüyor .

Milli Eğitim Bakanlığında Özel Öğretim Genel Müdürlüğü görevini yürütürken görevden alınan Kemal ŞAMLIOĞLU’nu üniversiteye genel sekreter olarak aldı .

Yine Milli Eğitim Bakanlığında beraber çalıştığı İnşaat Emlak Daire Başkanı Özcan Duman , Bilgi İşlem eski başkanı Mustafa Canlı ,eski müsteşar yardımcısı Ercan Demirci ,  Özel kalemliğini yapan ve halen MEB’de genel müdür olan Bülent Çiftçi , danışmanı Ahmet KIZILKAYA’yı Hacıbayram Üniversitesine götürmesi bekleniyor .

Müsteşar Yusuf TEKİN, MEB’de görev yaptığı 5  yıl boyunca teşkilatçılığı ve kendi ekibine sahip çıkma anlamında ideol olmuş bir isimdir .

Koltuğa oturduktan sonra ekibini ve teşkilatını unutup , menfaati ve günün şartlarına göre şekil alan, koltuktan hiç inmeyecekmiş gibi hareket edenlerle ; Yusuf Tekin arasında ki en önemli fark işte budur. 

Milli Eğitim Bakanlığında görev yaptığı 5 yıl boyunca en sert eleştirilerin hedefinde kalmasına rağmen kendi ekibine sahip çıkarak tüm kamuoyuna adamlık dersi veren Yusuf TEKİN’in ,Milli Eğitim Bakanlığı için ne büyük bir şans olduğunu , önümüzde ki süreçte onu görev yaptığı süre boyunca eleştiren başta Milli Görüş camiası olmak üzere Ak Parti tabanı daha iyi anlayacaktır.

Sonuç olarak ; Milli Eğitim’in efsane Müsteşarı Yusuf TEKİN , MEB’de görevden alınan kendi ekibine sahip çıkarak bir kez daha adamlık dersi vermiştir .

Sadece kendi şahsi menfaati ve ikbali için yaşayan bürokrat ile Yusuf TEKİN arasında ki adamlık farkını tarihe not düşelim ...

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (2)
İnce61 3 yıl önce
Şaka mı ypıyorsunuz yoksa dalga mı geçiyorsunuz anlayamdım.
Bayraktar 3 yıl önce
Admin niçin yorumumu yayınlamıyorsun?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49