YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ EK 1 DEĞERLENDİRME FORMU

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama yönetmenliğini yeniden değiştiriyor. Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı yeni yönetmelik taslağı , EK 1 belgelerinin de yer aldığı özel haberimiz ...

MEB 29.12.2020, 01:01 29.12.2020, 01:08
YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ EK 1 DEĞERLENDİRME FORMU

Kamudanhaber - Özel Haber 

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici seçme ve görevlendirme yönetmenliğini yeniden değiştiriyor .

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına yönetici seçme ve görevlendirme yönetmelik taslağı hazırlandı .

Hazırlanan taslağı , Ek 1 Değerlendirme formunu yayınlıyoruz...

EK 1 DEĞERLENDİRME FORMU

Yorumlar (6)
Özlem 8 ay önce
Mülakat olmamalı, sınav puanına göre mülakat puanı verilecekse mülakatın gerekliliği olmuyor. Ek 1'de yüksek lisans tezli ile tezsiz programı aynı puanda olmamalı asıl zorluk tez aşaması, farkı olmalı. Okul adına yapılan projelerdeki kalite etiketleri de değerlendirmede puan olarak yer almalı(eTwinning gibi). Hizmetçi eğitim kursu kaç tane alınmışsa ona göre puan verilmeli. Bir tane hizmetçi kursuna katılan ile on tane katılan arasında fark olmalı. Sadece eğitim alanında değil kendi alanında yüksek lisans yapanlar da yöneticilik sertifikasından muaf tutulmalı.
ömer hoca 8 ay önce
Asli olan öğretmenlik ise, ALANINDA LİSANSÜSTÜ eğitim alana daha fazla puan verilmeli. Tezsiz yüksek lisanslara puan verilmemesi veya çok düşük puan verilmesini destekliyorum. Muhakkiklik için puan isabetli.
ahmet e. 8 ay önce
Müdür Başyardımcılığı için ayrı bir puanlama satırı açılması büyük problem ve büyük haksızlıklara sebebiyet veriyor. Alt veya üst satır ile birleştirilmeli, daha önceki gibi. Bununla ilgili epey girişimlerde oldu.
sadullah 8 ay önce
D, E, F grupları suistimale açık, tespiti ve ispatı zor, kişinin gayreti dışında faktörlere de tabi olan bölümler. İdealde iyi ama bu süreçte takibi ve işlemesi çok zor. "Öğretmenin Güçlendirilmesi" ve "Başarı Farklarının Azaltılması" kısmı bundan istisna düşünülebilir.
Nazmi 8 ay önce
Mülakat olmalı, hizmet içi eğitim lerde dikkate alınmalıdır. Zümre başkanlığı na puan ilginç olmuş. Nasıl belirlenecek.
Ankara 8 ay önce
Eğer bu taslak gibi çıkarsa yine mahkeme yine iptal. Hiç akıl yok bunu yazanlarda. Örnek hizmetiçi eğitim maddesini anayasa mahkemesi uzman öğretmenlikte iptal etmişti. Okulunda iyep ihtiyacı olan öğrenci yoksa. 1. Sınıfta tüm öğremcileri gerektiği gibi eğittim derse. Ne olacak oturup bunları yazanların okullardan haberi yok ki. Kafalarına göre al gülüm ver gülüm. Ne güzel kafa...
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49