Telafi eğitimleri, Yaz tatilinde mi yapılacak?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında okullar 30 Nisan 2020 tarihine kadar ertelendi. Uzaktan eğitim devam ederken öğrenci, öğretmen ve veliler, okulların ne zaman açılacağını araştırıyor. Yaz tatili bu sene yok mu? Uzaktan eğitim ne zaman bitecek? sorularına cevap aranmaya başladı. Detaylar haberimizde....

MEB 26.03.2020, 23:14
Telafi eğitimleri, Yaz tatilinde mi yapılacak?

Okullar ne zaman açılıyor, yaz tatili bu sene yok mu? Uzaktan eğitim ne zaman bitecek?
 
Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan covid-19 salgını Türkiye’de ve dünyada birçok ülkede can almaya devam ediyor. Koronavirüsten şuanda kadar 18.600 kişi hayatını kaybederken 418 binden fazla insana tanı kondu. Türkiye ise 44 vatandaş hayatını kaybederken covid 19 nedeniyle 1872 kişiye tanı kondu. Öğrenciler ise okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Peki, Okullar ne zaman açılıyor, yaz tatili bu sene yok mu? Uzaktan eğitim ne zaman bitecek? sorusuna cevap arıyor. Ayrıntılar haberimizde…

Okullar ne zaman açılıyor?

Okulların ne zaman açılacağı sorusu dün Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahretin Koca’ya da sorulmuştu. Fahretin Koca ise konuyla Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un çarşamba günü yapılacak Bilim Kurulu toplantısına katılacağını orada bir karar verileceğini söylemişti. Dolayısıyla bu toplantı sonrasında bir karar verilmesi bekleniyor.

Yaz tatili bu sene yok mu?

Yaz tatili ile şuan kesin bir bilgi bulunmuyor. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’nın vereceği kararla belli olacak.

Uzaktan eğitim ne zaman bitecek?

Okullardaki uzaktan eğitim devam ediyor. Yine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Çarşamba günü yapılacak Bilim Kurulu toplantısında alınan kararlar çerçevesinde bir karara varması bekleniyor.

Yorumlar (2)
Hasan 4 ay önce
Millet can derdinde sağlık derdinde herkesin psikolojisi alt üst olmuş bırakın eğitim öğretimi Allah aşkına ya her şey eğitim mi öğretim mi bi rahat bırakın Allah aşkına psikolojimiz bozuldu ya!
vatandaş 4 ay önce
Yaz tatili olmayabilir diyorlar, daha da ben ne diyeyim, Allah akıl fikir versin.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 16 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49