Staj ücretlerinin ödenmesi hakkında MEB'den uyarı

MEB, öğrencilere staj çalışmaları sırasında ücretlerinin ödenmesi konusunda uyarıda bulundu.

MEB 11.01.2019, 08:25
Staj ücretlerinin ödenmesi hakkında MEB'den uyarı

MEB, öğrencilere staj çalışmaları sırasında ücretlerinin ödenmesi konusunda uyarıda bulundu.

Yorumlar (6)
şef_40 2 yıl önce
Bakanlık Valiliğe yazı yazarken arz etmez rica eder.
BİR ŞEF 2 yıl önce
Kurumlara ŞEF dururken işleyişten habersiz kişileri UZMAN adı altında astronomik maaşlarla atarsanız, onlarda kalkar valiliğe ARZ EDER !!
ücreti devlet ödesin 2 yıl önce
sigortayı zaten okul yapıyor yani öğrencilerin % 4 pirimlerini devlet ödüyor, bunların ücretlerini de devlet ödemeli, işyerlerine teşvik veriliyor adamlar teşviğe rağmen bedava işgücü bulduk diyerek ücret ödememekte direniyorlar. Çözüm: teşviği kaldır öğrenci ücretini sigorta gibi direkt öğrc.hesabına okul yani devlet yatırsın. İşveren ve öğrenci arasındaki para ilişkisi de tamamen biter,teşvik de devlete kalır, işverenler teşviğin üzerine yatamaz.
Emir 2 yıl önce
İşletmelerde Mesleki EğitimÖğrenci Asgari ücretin netinin %30unu alıyor.20 çalışandan fazla az konusu da kaldırılmalı ayrıca Bunun 2/3ünü devlet 1/3ünü işletme vermiş oluyor öğrenciye.. Önce işletme öğrenciye parayı verecek sonra devlet 2/3ünü işletmeye iade edecek deniliyor ama işletme devletin verdiği para eline geçmeden öğrenciye para vermiyor.Bunun yerine asgari ücretin netinin %20sini devlet %10'nu işletme öğrencinin ziraat bankası hesabına yatırır denilse. Hesaplayınca aynı para öğrencinin eline geçiyor. Buradan kimin ne yatırdığı belli olur şikayete bile gerek yok hangi işletmenin stajer öğrencinin parasını yatırmadığını ziraat bankasından tespit edilir gerekirse cezası da kesilir.
Kenan 2 yıl önce
Bosverin ücreti meslek lisesi okullarda yapilan staj sürelerini emeklilik başlangıcına sayin
Seher 2 yıl önce
Stan ücreti 480 diyorlar ama bize 430 yatıyor ve ocakta daha fazla ama eminim onuda keserler
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 20 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49