Salgın İle Mücadele Eden Eğitimciler Ödüllendirildi

Salgınla mücadele döneminde solunum cihazı, N95 maske makinesi, tam otomatik cerrahi maske makinesi, çeşitli dezenfeksiyon cihazları, tam donanımlı yoğun bakım yatağı, izole numune alma ünitesi gibi ürünleri üreten okulların yönetici ve öğretmenlerine başarı belgesi verildi.

MEB 23.02.2021, 22:08
Salgın İle Mücadele Eden Eğitimciler Ödüllendirildi

Mesleki ve Teknik Eğitim ülkemizin COVID-19 salgınına karşı verdiği başarılı mücadelede önemli bir rol oynamıştır. Salginin en yoğun olduğu dönemde üretim kapasitesini artırarak dezenfektan, maske, tek kullanımlık tulum/önlük ve yüz siperliği gibi ürünleri üreterek sağlık çalışanları başta olmak üzere tüm toplumun hizmetine sunmuştur.

Bunun yanı sıra okullarımızda Ar-Ge çalışmaları sonucunda salgınla mücadelede hayati önem taşıyan solunum cihazı, N95 maske makinesi, tam otomatik cerrahi maske makinesi, çeşitli dezenfeksiyon cihazları, tam donanımlı yoğun bakım yatağı, izole numune alma ünitesi gibi ürünlerin tasarımları yapılarak üretimine başlanmıştır.

Bu kapsamda ilgi (a) ve (b) yazı eklerinde bilgileri yer alan kişilere Başarı Belgesi/Teşekkür Belgesi verileceği bildirilmiştir.

Başarı/Teşekkür belgelerinin adı geçenlere tebliğ edilmesi, tebliğlerin yapıldığının Genel Müdürlüğümüze bildirilmesi, ayrıca başarı belgelerinin bir örneğinin kişilerin özlük dosyasına konulması ve MEBBİS sistemine işlenmesi gerekmektedir

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Kemal Varın NUMANOĞLU

Bakan a. Genel Müdü

Başarı Belgesi verilecek olan Yönetici ve Öğretmen Listesi.pdf

Teşekkür Belgesi verilecek olan Öğrenci ve Diğer Personel Listesi.pdf

Yorumlar (10)
Garip 5 gün önce
Utanın utanın sayın bakanlık 5 aydır filyasyon ekibinde gece gündüz görev yaptim.Yine yandaslik lanet olsun size
Gūlaçtı tr 5 gün önce
Liste de adı olup da veeilmeyenlerdenim hiç umrumda bile değil aslında ama insanın migdesini bulandıran salginla mücadele ile alakasi olmayan şube müdürlerinin bu belgeleri alması
Gerçekler 5 gün önce
İl Müdürleri bile Bakanlığa kafa tutup belge teklifini Valiliklere iletmiyor veya listelerde oynama yapıyor. Yazık
AYHAN ÖNAL 5 gün önce
Döner Sermaye İşletmelerinde üretim yapıp ayda ortalama 2 asgari ücrete kadar cebine para koyan kişilere Başarı Belgesi verilmiş oluyor. Bu listede hiç kimse bu işi babasının hayrı için yapmıyor kimse kusura bakmasın. Döner Sermayeden iş yaptığı için ödüllendirilenlere karşılık sormak lazım aslında , beş kuruş almadan VEFA Destek Gruplarında, Filyasyon Ekiplerinde ve Seyahat İzin Kurullarında çalışan Yönetici ve Öğretmenler hangi gruba giriyor.
Eğitimci 5 gün önce
Rezil bir durum. Hiçbirşey üretmeyen ve ortalıkda gözükmeyen müdür, müdür yrd. Şube müdürü...listede adı var... Yatacak yeriniz yok...
Adalet 4 gün önce
Kaymakamlıklar da, 10 aydır, salgın işyeri denetimde görevlendirilen öğretmenlere başarı belgesi yok mu? Okullar da üretim yapanlar bedava yapmadılar, döner sermayeden binlerce lira kazandılar. İl milli eğitim müdür ve şube müdürleri bu listede neden var? Ayıp çok ayıp...
Hem 4 gün önce
100.000 yazıyla yüzbin maske dik babayı al, il müdürü bizim sırtımızdan reklamla belge alsın
mustafa 4 gün önce
Aynı yerde aynı kişilerle aynı işi yapıyorsunuz, 6 kişiden 2 sine veriliyor diğerlerine verilmiyor. verilen kişilerin başka görevi yok, siz boş vakitlerinizde okul okul gezip pandemiyle mücadele için elinizden geleni yapıyorsunuz yine yok. Adalet mi güldürmeyin artık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 28 Şubat 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49