Öğretmen Atamaları Daire Başkanı Kontenjan Dağılımını Beğenmemiş

Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen atama daire başkanı olarak görev yapan Yakup Demir, öğretmen kontenjan dağılımında haksızlık olduğunu sosyal medya hesabından paylaşan öğretmeni Rt yaparak destek verdi.

MEB 22.05.2021, 20:03 22.05.2021, 20:11
Öğretmen Atamaları Daire Başkanı Kontenjan Dağılımını Beğenmemiş

Kamudanhaber- Özel Haber

Milli Eğitim Bakanlığı Mart ayı içerisinde 20 bin öğretmen atama duyurusunu yapmış ve öğretmen kontenjan dağılımını açıklamıştı.

Kontenjan dağılımında haksızlık olduğunu dile getiren öğretmenler günlerce sosyal medya hesaplarından bu durumu eleştirmişti .

Öğretmen atama kontenjan dağılımın adaletsiz olduğunu ve en düşük kontenjanın sosyal bilgilere verdiğini söyleyen öğretmenimizin attığı twiti ; öğretmen kontenjan dağılımlarını belirleyen daire başkanı Yakup Demir , RT yaparak bu durumu onayladı .

Daire başkanının yapmış olduğu bu Rt sonunda şu iki soru akıllara geldi.

Öğretmen norm kadro ve atama kontenjanlarını belirleyen dairenin başkanı ve Personel genel müdürlüğünde görevli bürokrat olarak bu kontenjanların dağılımını siz yapmıyor musunuz ?

Siz yapıyorsanız neden bu eleştiriye onay veriyorsunuz ?

Daha önceki dönemlerde bu kontenjan dağılımını Personel genel müdürlüğü yapmaktaydı.

Genel müdür değişikliğinden sonra bu yetkinin elinizden alındığını ve kontenjanlarla ilgili size sorulan sorulara ; Kontenjan dağılımını biz yapmadık Bakan yardımcıları yapıyor cevabınız doğru mu ?


Sonuç olarak ; Öğretmen Atama kontenjanlarını belirleyen Personel Genel Müdürlüğünde görev yapan ve öğretmen atama daire başkanlığı yapan ( atama kontenjanlarını belirleyen birim ) Yakup DEMİR’de bu durumdan dert yanıyorsa , öğretmenlerimiz derdini kime anlatacak ?

Yakup DEMİR , Cibuti Milli Eğitim Bakanlığı bürokratı mı ?

Sorunu Cibuti Milli Eğitim Bakanı ve bürokratları mı çözecek ?

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (7)
Yakup İnan 3 hafta önce
Cibuti'deki yardımcılar, daire başkanları öyle büyük vebal alıyorlar ki Cibuti'yi bilmem ama Ahiret denen yerde elbet görüşeceğiz.
Hasan cetin 3 hafta önce
Rehberlik disinda hayirlari olmadi, resmen yatirdilar ve paraya bogdular.
Sosyal Bilgiler ogretmeni 3 hafta önce
Bu ulkede yanlış bir zihniyet var her eğitim fakuktesi mezununu devlet istihdam edecek diye bir sart yok bu mümkün de değil. Okulu seçerken bunu göz önünde bulundurup seçmeli sonra devlet az atama yapiyor diye kizmamali. Her okulda sosyalci dolu bizde 5 kisiyiz 20 ser saat derse giriyoruz
alişan 3 hafta önce
öğretmen mülakatlarının kaldırılması gerekir. mülakatlarda görevli ilçe müdürleri, görev günleri sınav ücretlerini aldıkları halde resmi araçlarla sınava gelip saltanat sürüyor. yetkililer de sadece bakıyor.
ADEM 3 hafta önce
kardeşim dersmivarda atama olsun..2021 kpss sonucuna göre ekim 2021 ayında yüksekkontenjanlı atama olacak..
Zıkkımın Kökü 3 hafta önce
Din okuyun din!
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49