Milli Eğitim Bakanlığından Okul Yöneticilerine Önemli Uyarı

Milli Eğitim Bakanlığı resmî yazıyla okul yöneticilerini uyardı ...

MEB 18.10.2020, 18:52 18.10.2020, 19:05
6189
Milli Eğitim Bakanlığından Okul Yöneticilerine Önemli Uyarı

Kamudanhaber - Özel Haber

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen, öğrenci ve öğrenci velilerinden gelen şikayetlerin çözülmesi noktasında il - ilçe ve okul yönetimlerini uyardı.

Geçtiğimiz günlerde Adana ilimizde dekolteli öğretmen şikayetinin Cimer’e yansıması ve şikayet üzerine resmî bilgi isteği basına yansımış ve eleştiri almıştı .

Milli Eğitim Bakanlığı gelen her şikayetin resmiyete dökülmeden çözülmesi noktasında uyarıda bulundu .

İşte o uyarılar 


1- Okul iklimini olumsuz etkileyecek şikayetlerin ilgili şube müdürlüklerince çözülmeye çalışılmasını

2- Çok sık şikayet alan okulların izlenmesini

3- Her CİMER başvurusunun, kişilerle ilgili değilde, okullara resmi yazılarak çözülmesi yönteminden vazgeçilmesini,
istedi.
Bakanlık, şikayetlerin iyi yönetilebilmesi ve çözüme kavuşturulmasında; okul yöneticilerinin dinleme, problem çözme, kişiler arası iletişim ikna ve tutarlılık davranışına ilişkin özelliklere sahip olmaları gerektiğini belirtti. Ayrıca, Okul yöneticisine ulaştırılan şikayetler ister küçük çaplı isterse de büyük çaplı olsun çözüm için hemen adım atılması gerektiği, çünkü çözülmeyen şikayet ve sorunların daha sonra büyüyerek çözülmesinin iyice zorlaşacak sorunlar haline geldiğine dikkat çekildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları MYZ DİJİTAL MEDYA Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (11)
Fikri 3 gün önce
"okul yöneticilerinin dinleme, problem çözme, kişiler arası iletişim ikna ve tutarlılık davranışına ilişkin özelliklere sahip olmaları gerektiğini belirtti."
Öğretmenlerden mobing şikayetleri arttı. Dolayısı ile bu özelliğe sahip olan yönetici seçilmedikten sonra zor.
Ayhan kurt 3 gün önce
Bunlar sonuç çünkü sorun çözme becerisine sahip yönetici kalmadı maalesef biat eden yöneticiler heryerde
Muallim 3 gün önce
Bir eğitimci olarak hatta müfettişlerden hiç hazzetmryen biri olarak okullardan müfettişlerin çekilmesinin ne kadar yanlış olduğunu maalesef acı tecrübeler sonucu anlamış oldum (olduk). Bir gün bunu söylemek şöyle dursun aklımın ucundan bile geçirmezdim. Ama gerçekler acıymış. Denetimsiz olmaz...
Kamucu 3 gün önce
Müfettiş sayısını azaltır, kolunu bacağını kırarsanız şikayetlerle baş edemezsiniz, ondan sonra da her şikayeti işleme koymayın öyle mi.
mofettiş 3 gün önce
ne alaka! canı sıkılan öğretmeni şikayet ederim haaaaaa çocuğuma yüksek not verme hele yan baktın eğri baktın derste geyirdin deyip şikayet ediyordu bu kamuyu oyalamak devletin işinin aksamasını istemek demektir.böyle saçma sapan şeylerle ilgilenmek bile istemiyoruz biz artık
1 nisaaannn 3 gün önce
bu gerçek mi? 1 nisana daha vardı yaw
VATANDAŞ MUSA 3 gün önce
MEB İN VE EĞİTİM ÖĞRETİMİN ÖNÜNDE EN BÜYÜK ENGEL MÜFETTİŞLERDİR.KİM MÜFETTİŞLERİ OKULLARDAN UZAKLAŞTIRDIYSA ALLAH BİN KERE RAZI OLSUN ONLARDAN.
Vatandaş 2 gün önce
"Vatandaş musa" şunu unutma ki; "İşini iyi yapanlar denetlenmekten korkmazlar." Belliki senin bir kuyruk acın var. Ancak her ne kadar müfettişlere karşı nefret ve garezin olsada bu durum seni doğru söylemekten ve adaletten ayırmasın. Birde yakında müfettişlik sınavı açılacak diyorlar. Hemen başvuru yaparsın değil mi:)))))
Şengül Türk 2 gün önce
Müfettişlerin okullarda hiç bir işi olmaz olmamalı. Hava atmaktan başka bir iş yapmıyorlar. Eğitici yanları olmadıkları gibi eğitim öğretimi de olumsuz etkilemektedirler.
abuzer 2 gün önce
PEKİ VELİNİN HER ŞİKAYETİ NEDEN RESMİYETE DÖKÜLÜYOR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49