Milli Eğitim Bakanlığı: Sınavları 8 Mart’tan İtibaren Yapın Talimatı Verdi

Milli Eğitim Bakanlığı il müdürlüklerine gönderdiği mesajla sınavların 8 Mart tarihinden itibaren yapılmasını istedi .

MEB 27.02.2021, 22:37
Milli Eğitim Bakanlığı: Sınavları 8 Mart’tan İtibaren Yapın Talimatı Verdi

Kamudanhaber - Özel Haber

Milli Eğitim Bakanlığı il müdürlüklerine bir mesaj göndererek yüz yüze sınavların 8 Mart tarihinden itibaren yapılmasını istedi .

Milli Eğitim Bakanlığı illere gönderdiği resmî yazı da sınavların il bazlı olarak yapılması talimatını verdi.

Milli Eğitim Bakanlığının il müdürlüklerine gönderdiği mesaj ;


“Değerli Arkadaşlar,


Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre, eğitim ve öğretim faaliyetlerine yönelik yeni düzenlemelerin, 1 Mart 2021 Pazartesi günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında  alınan kararlar çerçevesinde, İl Hıfzıssıhha Kurullarınca “Yerinde Karar” uygulamasıyla hayata geçireleceği kamuoyu ile paylaşılmıştır. 
Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınacak kararlara göre,  eğitim ve öğretim iş ve işlemlerine yönelik yeni planlamalar yapılması gerektiğinden, 01 Mart 2021 tarihinde yapılması planlanan sınavların, uygun görülen illerde 8 Mart 2021 tarihinden itibaren daha önce belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde planlanıp uygulanmasını, konu ile ilgili okul/kurum müdürlükleri tarafından öğrenci ve velilere gerekli duyurunun ivedilikle yapılmasını, resmî ve özel farklı okul tür, kademe ve sınıf seviyelerinde başlatılması planlanan yüz yüze eğitime ilişkin durumun ise Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonucunda kamuoyu ile paylaşılacağı hususunda okul müdürlüklerinin ivedilikle bilgilendirilmesini,
Önemle rica ederim.”

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (6)
Yük MEB'te 6 ay önce
Uzaktan derse devamı mecbur yapsalar bunların hiçbiri tartışılmıyor olacaktı. Altyapı ve tablet meselesi konunun en kolay tarafı. MEB bu konuda yalnız bırakıldı. Maliye, Teknoloji, Ulaştırma destek vermesi gerekirken tüm yük MEB'e bırakıldı.
7 Mart akşamı o da iptal! 6 ay önce
Hiçkimse mebi savunmasın sürecin yönetilemediğinin en son ispatı bu son dakika kararı! Sınavlar sekiz martta deyip 7 mart akşamı iptal denmesi süpriz değil! Eğitimi korona değil bu yönetim anlayışı bitiriyor!
vatandaş 6 ay önce
Bu kişiler koskoca memleket yönetiyor, inanmak mümkün değil.
biri 6 ay önce
Kimse sorumluluk almak istemiyor topu birbirine yuvarlıyor.Gençlerin psikolojisi bozuldu.Şu yapılanı bir öğretmen yapsaydı yer beğendirir süründürürlerdi.Anne babalarda ses veremiyor korkularından.Yüzyüze ders, olmadı uzaktan ders olmadı sınav yapıverelim yok yok sınav olmaz bu ortamda! Sınavsız olmaz yok yok sınav sağlıktan önemli mi? Hayır sınav olmalı.
Metin 6 ay önce
MEB Basın açıklamasından bir bölüm:"Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan "İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası"nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı'nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır." Bu açıklamaya göre sadece 1 Mart tarihi için planlanan sınavlar ertelenmiştir. Kabine toplantısından farklı bir karar çıkmazsa 2 Marttan itibaren sınavları planladığımız şekilde yapacağız. 1 Mart tarihinde yapılması gereken sınavları da 8 Marttan sonraki bir tarihte yapacağız. Düzgün haber yapın. Milleti yanıltmayın.
Eğer iptal olmazsa! 6 ay önce
Yüzyüzeye sınavlara kim karar veriyor kim iptal ediyor! Bakanlık kurulduğundan bu tarafa böyle bir yönetim olmadı!
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 02 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49