Milli Eğitim Bakanlığı Bu Kitapları İncelemiyor mu ?

Keloğlan Ak Ülke hikaye kitabında Hızır Aleyhisselam ismiyle sapıkça bir hikaye ile çocuklar zehirleniyor .

MEB 18.10.2018, 21:44
Milli Eğitim Bakanlığı Bu Kitapları İncelemiyor mu ?

Kamudanhaber - Özel Haber

Keloğlan Ak Ülke hikaye kitabı ilkokul öğrencilerine hitap etmektedir .

İlkokul öğrencilerimizi zehirleyen bu kitapta Hızır Aleyhisselam benzetmesiyle hikaye kahramanı Hızır ismi verilmektedir .

Hikaye içerisinde kızın ırzına geçilmesi , hamile bırakılması ve daha birçok sapıkça uydurmalar anlatılıyor .

Öğrencileri zehirleyen bu kitap sapık zihniyetler tarafından ilkokul öğrencilerimizin önüne hikaye diye konuluyor . Bu ve buna benzer kitapların basımı , dağıtımı öncesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından incelenmiyor mu ?

 Öğrencilerin seviyesine uygun olup olmadığı , ilkokul öğrencilerinin okuması için tavsiye edilip edilemeyeceğine Milli Eğitim Bakanlığı karar vermiyor mu ?

Sayın Bakan’ın 23 Ekim’de açıklayacağı vizyon belgesinde, öğrenim çağı içerisindeki çocuklarımızın , öğrencilerimizin okuyacağı kitapların Milli Eğitim Bakanlığı onayından geçtikten sonra basımının yapılması için bir karar alınmasını temenni ederiz .

İlkokul öğrencilerini zehirleyen hikaye kitabı

Yorumlar (6)
Hızır 3 yıl önce
bizde diyoruz ki ey Hızır A.s bu sapık hikayeyi yazıp da darda kalınca senden yardım isteyenlerin hürmetine bu hikaye ile seni toplumdan darda kalmışların senden yardım istemesinden mahrum etmek niyetinde olan kişilerin başına öyle çorap ör ki 40 akıllı gelse çözemesin de bir daha böyle şarlatanlıklar yapmamaya bin tövbe etsinler. halkla insanların Hızır A.s ma olan güvenini sarmaya daha sabi yaştan başlayan böyle şerefsizlerin dilleri kurusun elleri tutmaz olsun inşAllah
Eğitimci 3 yıl önce
Bu tür ve tip eserlerin eğitim ve öğretim açısından okullara uygu olup olmadığını düzenleyen mevzuat Hüseyin Çelik döneminde yürürlükten kalktı. Yani kızı kendi kendine bıraktık maalesef . Davulcu....
Muhalif 3 yıl önce
YAzar nasıl bir sapıksa artık. Adam pedofili hastası galiba, bilinçaltını dökmüş ortaya
........... 3 yıl önce
maalesef meb in durumu içler acısı gençleri böyle koruyor. geçen seneye kadar ders kitaplarındaki feto rezaletini öğrenciler söylemeseydi devam edecekti. vehasıl emin ellerde değil. bundan sonrada bir umut ışığı da görünmüyor memleket yazık oluyor.
NUR 3 yıl önce
BUNU YAZAN VE BASAN KİTABEVİ BUNUN CEZASINI ÇEKMELİDİR
rezalet 3 yıl önce
rezalet
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49