Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 81 il Milli Eğitim müdürüyle toplantı yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 81 ilden Milli Eğitim müdürleriyle video konferans üzerinden toplantı yaptı. Toplantıda yeni eğitim öğretim yılının hazırlıkları değerlendirildi.

MEB 27.07.2021, 18:16
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 81 il Milli Eğitim müdürüyle toplantı yaptı

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre toplantıda, "Okulum Temiz Belgesi" standartlarıyla ilgili denetim süreçleri ele alındı.

Toplantıda konuşan Bakan Selçuk, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile yürütülen "Okulum Temiz Belgesi" standartlarıyla ilgili denetim sürecinin, birinci yılın dolması beklenmeden başladığını belirtti.

Geçen yıl resmi okul ve kurumların tamamına yakınının standartlarını sağlayarak belgelerini aldığını bildiren Selçuk, şunları kaydetti:

"Bu yıl 4 bin 540 denetçi arkadaşımız ile birlikte tüm okullarımızın koşullarını büyük bir titizlikle izleyip değerlendiriyoruz. Şu ana kadar 51 bin okulumuzun 20 bine yakını belgesini yeniledi ve diğer okullarımızda da çalışmalar büyük bir titizlikle sürüyor. Sürecin koordinasyonunda gösterdiğiniz hassasiyet ve çaba için teşekkür ediyorum. 6 Eylül'de yeni eğitim öğretim yılı için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz."

Yorumlar (1)
Özgür 2 ay önce
Sadece kağıt üzerinde yapılan işler. Gerçekte okullar ne kadar temiz acaba
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49