MEB’den Yüz Yüze Eğitim Uygulamaları Konusunda Resmi Yazı

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü yüz yüze eğitim uygulamaları konusunda resmi yazı yayımladı...

MEB 02.03.2021, 21:41
MEB’den Yüz Yüze Eğitim Uygulamaları Konusunda Resmi Yazı

Kamudanhaber- Özel haber

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü yüz yüze eğitim uygulamaları konusunda resmi yazı yayımladı...

Resmi yazıda; 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde yüz yüze eğitim yapılacak okullara ve sınıf düzeylerine ilişkin açıklamalar ilgi (d) yazı ile belirtilmiştir. Buna göre; 15 Şubat 2021 tarihi itibarıyla yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetleri başlamıştır.

Ancak ülke genelinde salgına yönelik vaka yoğunluğunun iller bazında farklılık seyretmesi nedeniyle 1 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı'nda yüz yüze eğitime başlayacak okul ve sınıf seviyelerine ilişkin kararlar alınmış olup kamuoyuyla paylaşılmıştır.

Buna göre Sağlık Bakanlığı tarafından salgındaki durumuna göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak belirlenen illerde yüz yüze ve uzaktan eğitim uygulamaları ilgi (a) Yönetmeliğin Ek-2 inci maddesi hükmü gereği tüm resmî ve özel okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarında aşağıdaki esaslar çerçevesinde yürütülecektir.

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (2)
MURAT 5 ay önce
seyreltilmiş eğitim yapıp haftaDA 2 gün okul üç gün uzaktan nasıl oluyor SINIFIN YARISI İLK 2 DİĞER YARISI SON İKİ GÜN GELİRKEN nasıl bir bakanlık personeli var bakan ne yapsın bakaN YARDIMCISI NE YAPSIN REİS NE YAPSIN
Türkçe Öğretmeni 5 ay önce
Ek 1 de 5. ve 6. Sınıflarda Türkçe yüz yüze ders yükü haftada 4 saat bu problem. sınıfları kalabalık olup bölünen okullar Türkçe Dersinin dağılımını nasıl yapacak program oturmuyor? Çözüm Türkçe dersi 3 olmalıydı diğerlerinden biri 1 artsa olurdu. Matematikte de aynı durum var ama o çok sırıtmıyor.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49