MEB’den Cuma Namazına İzin Çıktı

Milli Eğitim Bakanlığı Cuma namazı saatlerine ders koymuştu. Kamudanhaber sitemizde bu durumu tenkit etmiş ve düzeltilmesi gerektiği konusunda haber yapmıştık ...

MEB 22.11.2020, 19:36 22.11.2020, 19:53
MEB’den Cuma Namazına İzin Çıktı

Kamudanhaber - Özel Haber

Milli Eğitim Bakanlığı Yeğitek Genel Müdürlüğü, Eba ve yüz yüze eğitimde Cuma namazı saatlerine ders koymuştu .

Bu durum öğretmenlerin ve velilerin tepkisini çekmişti .

Kamudanhaber internet sitemizde bu durumu tenkit etmiş ve düzeltme yapılması gerektiğini gündeme taşımıştık.

Milli Eğitim Bakan yardımcısı Reha Denemeç bu hatasından döndü ve ders programlarının Cuma Namazına göre düzenlenmesi konusunda illeri resmî yazı İle uyardı .

Milli Eğitim Bakan yardımcısı Reha Denemeç imzasıyla illere gönderilen resmî yazıda ;


“-Öğrencilerimizin sokağa çıkma yasağının olmadığı 13.00—16.00 aralığı ve cuma namazı saatine denk gelen zaman aralığının dikkate alınabilmesine olanak sağlama amacıyla belirtilen günlük ve haftalık ders saatlerinden daha fazla ders saati sağlanmıştır. Öğretmenler çizelgeleri esas alarak ders atamalarını belirtilen saat aralıklarından istedikleri saatlere yapabilecektir.” denilmiştir.

Sonuç olarak ; Milli Eğitim Bakan yardımcısı Reha Denemeç ve ona bağlı genel müdür olarak çalışan Yeğitek Genel Müdürü Anıl Yılmaz , Cuma namazlarına ders saati koyma hatasından vazgeçmiş ve mağduriyeti gidermiştir .

İLGİLİ HABER...

Yorumlar (3)
zavallı 6 gün önce
bu ülkede hala ibadet ve din özgürlüğü tartışılıyor. yazık. yeri gelince laiklik dersiniz içinize gelmeyince laikliği hiçe sayar din düşmanı kesilir. ibadete engel olmaya çalışılır.
Ozgun güdülen 5 gün önce
Eğitimin tek derdi cuma namazı zaten,gerisi tıkır tıkır işliyor
Reis 5 gün önce
bu adamlar hala bu camianın başında yetkili ise yazıklar olun. bunlardan vatana millete adı milli olan bu bakanlığa hayır gelmez. işgal ettikleri o makamlar haram olsun zıkkım olsun.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49