MEB’de Atama Skandalı ! 12 Kez Aylıktan Kesme, 4 Kez Kademe İlerlemesi, 17 Ayrı Disiplin Cezası Bulunan Okul Müdürü İlçe Müdürü Yapıldı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı ilk ilçe milli eğitim müdürü ataması İstanbul ili Şişli ilçesine oldu…

MEB 18.08.2021, 23:55 19.08.2021, 00:07
MEB’de Atama Skandalı ! 12 Kez Aylıktan Kesme, 4 Kez Kademe İlerlemesi, 17 Ayrı Disiplin Cezası Bulunan Okul Müdürü İlçe Müdürü Yapıldı

Kamudanhaber - Özel Haber

Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER ilk birim amirleri toplantısında ; birim amirleri huzurunda, 81 il müdürüne hitaben şu açıklamayı yaptı.

“Kirlenmiş arkadaşlarla yola devam etmeyeceğiz dedi.”

Bu açıklamayı yaptıktan sonra peş peşe genel müdürleri görevden aldı .

Ertesi hafta da İzmir, Ankara, Kahramanmaraş , Ağrı ve Kayseri il müdürlerini aldı.

Kirlenmiş ve haramzadelerle yola devam etmeyeceğiz diye açıklama yapan Mahmut Özer’in ; İstanbul iline yaptığı ilk ilçe müdürü atamasına bakalım .

İstanbul Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Kabataş Erkek Lisesi Müdürü Selman Küçük atandı.

Selman Küçük Kimdir ?

Hakkında 12 kez aylıktan kesme, 4 kez kademe ilerlemesi, 1 kınama olmak üzere 17 ayrı disiplin cezası bulunan, mali yönden 8.907,41 TL ceza ödemesine hükmedilen, müfettişlerce düzenlenen raporda “devlet ciddiyetini erozyona uğrattığı” açıkça ifade edilerek yöneticilik görevinin üzerinden alınması ve il içinde branşına uygun bir okula öğretmen olarak verilmesi teklifi getirilen Selman Küçük hakkında sihirli bir el devreye girerek bir işlem tesis edilmemiş.


Bununla da kalınmamış; 2017-2018 eğitim-öğretim yılında İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi Müdürü olup halen İstanbul İli Beşiktaş İlçesi Kabataş Erkek Lisesi Müdürlüğü yapmakta olan Selman Küçük’ün, İzmir İl Millî Eğitim Müdürü olarak atanan Murat Mücahit Yentur’un yerine Şişli İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne atanma kararnamesinin çıktığı ve yarın sabah itibarıyla bu görevine başlayacağı iddia ediliyor.

Bu iddia doğruysa !

Mahmut ÖZER’in; kirlenmiş, harama bulaşmış kişilerle çalışmayacağız açıklaması boşa düşmüyor mu ?

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Kabataş Erkek Lisesi müdürü Selman Küçük’ün soruşturmasına esas müfettiş raporlarını yayınlıyoruz.

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (39)
Öğretmen 1 ay önce
VAllahi müfettiş raporunu inceledim, okudum müdüre birileri ceza ver demiş, onlar da vermiş. Allah aşkına müdür yardımcısının e. Okula devamsızlık vb girmesini okul müdürü günü gününe takip mi eder? Ayrıca bir soruşturma ve tüm cezalar bir soruşturma kapsamında verilmiş. Haberi okuyan da Okulda hırsızlık yapmış, yolsuzluk yapmış zannedecek. Bırakın bu işleri. Öğrenci okul içinde sosyal faaliyetlerde ise görevlidir zaten yok yazılmaz, faaliyet yazılır. Bunun cezası mı olur? O zaman o kadar cezaya neden olan görevlendirme Matematik öğretmeni hangi cezayı almış? 12. Sınıflara deneme sınavı yapıldı diye okul müdürüne maaş kesim cezası. VAllahi pes yani. O zaman Türkiyede özellikle fen Liselerinde deneme Sınavı yapılmayan okul mu var?
Orhan Akkaya 1 ay önce
Böyle ceza mı olur, adama takmışlar kafayı , asıl mesele kafayı kim taktı...
KMNDRL 1 ay önce
Bu yazılanlarla gidersen ülkedeki tüm okul müdürlerine ceza verebilirsin.belliki önü kesilmek istenmiş.
Sadi 1 ay önce
İş yaparsan soruşturma geçirme ihtimalin artar.
Adamın okulu Anadolu’da pek çok İlçe müdürlüğünden daha prestijli
Murat 1 ay önce
Yakışır müdürüme :)
vali 1 ay önce
Tek cümle: Müfettişler ceza uydurmuş.
Defter, fiş, deneme, ......
Adalet 1 ay önce
Adamla çok uğramışlar zamanında. Bu evraktan anlaşılan bu.
Ezs 1 ay önce
Adam çalışmış,hoşuna gitmeyen bi grup gerizekalı cezayı basmış adamı yıldırmak için.malum müfettiş raporları nasıl hazırlanıyor çok iyi biliyıruz.şişlinin hırsızlarından iyidir.
Öğretmen Kadıköy 1 ay önce
Algınız batsın. Selam Bey'i azıcık tanısanız yaptığınız haberden utanırsınız. yazıklar olsun. Öğrencileri adına üzüldüm. Her şeyin en iyisine layıktır Selman Bey. Ceza içeriğine baktığınızda müfettişlik kurumunun da gözden geçirilmesi gerektiğini yorumladım ben. Siz nasıl yorumlarsanız bilemem. Bu kadar kolay olmamalı insanlara çamur atmak. Tam bir devlet adamı ve beyefendi kişiliktir Selman Hoca. Umarım tanışırsınız ve yazdıklarınızdan utanırsınız. ( Yayınlar mısınız bilemem). Sevgiler.
Adil Hüküm 1 ay önce
Müfettiş raporunu inceledim, eften-püften şeylerden adamı harcamaya çalışmışlar. Ceza vermek isterseniz bütün okul müdürlerine benzer cezalar verebilirsiniz. Haram kelimesini kullanmanızı kınıyorum. Bu şekilde provakatif haberler yapmak hiç adil değil ve haram olan sizin yaptığınız. 12 kez aylıktan kesme diye bir şey yok, o rapor öyle yorumlanmaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49