MEB OKUL ÖNCESİ YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERDİ

Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi yüz yüze eğitime ara verdi ...

MEB 27.11.2020, 16:57
MEB OKUL ÖNCESİ YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERDİ

Kamudanhaber - Özel Haber

Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesinde yüz yüze eğitime ara verdi . Okul öncesi eğitimde uzaktan eğitime geçildi .
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü illere yazdığı resmî yazı ile detayları duyurdu .


Covid-19 salgını sürecinde ilgi (a) yazı ile resmî ve özel örgün eğitim ile hayat boyu öğrenme kurumlarındaki tüm eğitim ve öğretim faaliyetlerine 20 Kasım 2020 - 04 Ocak 2021 tarihleri arasında uzaktan eğitim yoluyla devam edileceği kararı alınmış, Bakanlığımız ile ilgili kurumlar arasında yapılan istişareler sonucunda resmî ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitime devam edilmesi ilgi (b) yazı ile bildirilmiştir.
Bu süreçte yapılan okul öncesindeki yüz yüze eğitimlerle ilgili valiliklerden alınan geri bildirimler sonucunda resmi anaokulu ve ana sınıfları için aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur:
• Sağlık Bakanlığınca hazırlanan Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan “Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar” doğrultusunda Covid-19 salgınının ilgili yerleşim yerindeki seyrine bağlı olarak gerektiğinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının görüşünü de alarak ilgi (a) yazıda belirtilen 04 Ocak 2021 tarihine kadar il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince yüz yüze eğitim yapılan okul öncesi eğitim kurumlarında uzaktan eğitime geçme kararı alınabilecektir.
• Diğer taraftan Covid-19 salgın sürecinde, çocukların okula devam etme durumları dikkate alınarak; taşıma merkezi okullar ve yatılı bölge ortaokulları bünyesindeki ana sınıfları ile köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okul öncesi eğitim kurumları öncelikli olmak üzere, yüz yüze eğitim yapılamayacak okul öncesi eğitim kurumları ilgili il / ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenecek ve bu kurumlarda da uzaktan eğitime geçilecektir.
• Uzaktan eğitim kararı alınan okul öncesi eğitim kurumlarında ilgi (c) yazı ile belirlenen uzaktan eğitim esasları doğrultusunda uzaktan eğitim yapılacaktır.
• Bir kurumdaki eğitim tamamen yüz yüze ya da tamamen uzaktan olacak şekilde planlanacak, bazı sınıflarda yüz yüze bazı sınıflarda uzaktan eğitim şeklinde bir planlama yapılamayacaktır.
• Uzaktan eğitim yapılacak olan kurumlar, il ve ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından ilgili okul ve öğretmenlere resmî yazı ile duyurulacaktır.
• İlgi (b) yazı gereği, uzaktan eğitim sürecinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi amacıyla okul yönetimleri tarafından zümre öğretmenleri ve rehberlik servisinde görevli öğretmenlerle birlikte yapılacak planlama doğrultusunda öğretmenler haftada 1 (bir) gün okula gelerek değerlendirme yapacak ve sınıf defterlerini işleyecektir.
• Uzaktan eğitim yapan öğretmenlerin uzaktan eğitim uygulamaları okul müdürlükleri tarafından düzenli olarak takip edilecek ve öğretmenlerin maaş karşılığı ve ek ders ücretleri ile ilgili iş ve işlemler ilgi (d) yazı doğrultusunda yapılacaktır.
Dağıtım : Gereği: B Planı
Bilgi: A Planı
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (9)
Fatih1453 2 ay önce
Ya siz de yada bizde okuma anlama hatası var . Uzaktan eğitim kararı il ve ilçelere bırakıldı deniyor yazıda önce yazıyı bir okuyun da başlığı ona göre atın
Mali 2 ay önce
Asıl 1. Sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime alinmasi gerekirdi. Okul öncesi öğrencileri degil.
serd 2 ay önce
nasıl bir plan ve proğramı olmayan sosyal medyadan gelen tepkilere göre karar veren bir kurum oldun meb açman hataydı
Gecikmiş Karar 2 ay önce
Yap boz.
Ali veli 2 ay önce
Ara vermedi. İnsiyatifi il ve ilce müdürlerine bıraktı. Kocaeli gibi vakada tavan yapmis bir ilde resmi yazı gelmemekle beraber eğitime devam kararı çıktığı söyleniyor. Bu ne sorumsuzluktur. Dahaneyi bekliyorlar ara vermek için.
Ali Haydar Ceylan 2 ay önce
Eğitim Sen'in mücadelesi sonuç vermiş.
Fatih1453 2 ay önce
Nasıl bir sonuçtan bahsediyorsunuz iplerini illere bırakmışlar artık kim bastırırsa özel okullar bundan önce kazandı büyük ihtimalle yine kazanacaktır.
Hasan 2 ay önce
Anasınıfı öğretmenleri yatmak istiyordu uzaktan eğitim de nereden çıktı. Sınıf ve branş öğretmenlerini yatiyor tatil yapıyor zannediyorlardı. Simdi görelim. Hergün farklı saatlerde 6 saat uzaktan eğitim versinler ve haftada bir gün yine okula gelsinler. Kendileri istediler şimdi de buna itiraz ediyorlar. Açık açık söyleyin tatil yapmak istiyoruz diye. Sinifve branşlara bir sorun bakalım hangisi daha iyi. Onlara göre keşke yüz yüze olsa.
Fatih1453 2 ay önce
Arkadaşlar kimsenin derdi yatmak değil sadece bu zorlu günlerde salgından uzak kalmak niye yatma olarak algılıyorsunuz bu işi. Bir diğer konu ise bu arkadaşları bakıcı gibi kullanılmak istenmesi. Azdaha zorlasalar evlere temizliğe gönderecek MEB yazık sonuçta bu arkadaşların da kadroları öğretmen ve öğretmenlik bir ihtisas mesleğidir gerçi bizim ülkede bu geçerli değil ama olan bu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 19 Ocak 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49