MEB, O KURUMLARIN DENETİMİ İÇİN VALİLİKLERE TALİMAT VERDİ.

MEB, öğrenci etüt eğitim merkezi iken çeşitli kursa dönüşen kurumlar ile özel öğretim kursu iken çeşitli kursa dönüşen kurumların amacı dışında faaliyette bulunup bulunmadığının tespiti için valiliklerce denetim yapılması hususunda talimat verildi.

MEB 01.02.2018, 18:56
MEB, O KURUMLARIN DENETİMİ İÇİN VALİLİKLERE TALİMAT VERDİ.

Yorumlar (6)
irfan 4 yıl önce
İllerde bulunan maarif Müfettişleriinin denetim yetkileri alındı. acaba kim denetleyecek. Burdan anlaşılıyoki bakanlık yaptığı yanlışın farkında ama bir türlü resmen açıklayamıyor.
Denetim mi? 4 yıl önce
İllerde ahbap çavuş ilişkisi nedeniyle kimse düzgün denetlemez. Davulla zurnayla gidip göstermelik dolaşmalarla bu iş olmaz..Bakanlık merkezinden tarama yapıp direk okullardaki öğrencilere sorulmalı..Hangi kurstan ders alıyorsun, hangi dersler ve hangi öğretmenler diye sorun bakalım hepsi çıkmıyor mu? bunu yapmayan ileere de hesap sorulsun iş çözülür..dersane mantığı kurslar malesef devam ediyor çok yerde....acı ama gerçek Bakanlığımız isterse çözecektir..saygıyla..
Ne Beklediniz 4 yıl önce
Yorumlar neden yayımlanmıyor acaba.
Osman 4 yıl önce
Bakanlık Maarif Müfettişleri denetim yapmazsa bir şey çıkmaz bu denetimden.
HASAN AL 4 yıl önce
ANAYASA HÜKMÜNE RAĞMEN OKULLARI DENETİMSİZ BIRAKAN HERŞEYİ PARTİZANCA DÜŞÜNEN BİR MEB YÖNETİM KADROSU İLE ÜLKE FELAKETE GİDİYOR.
Müfettiş 4 yıl önce
Bakanlık valilere denetleyin diye yazı göndermiş. Ama, illerde vali müfettişin denetim yetkisinin kanunla elinden alındığını bildiği için, "incelenmesi" şeklinde görev yazısı yazmak zorunda kalıyor. Denetlenmesi istenen kurum denetlenmiyor....Duyurulur...
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49