MEB, kullanılacak mesajlaşma uygulamasını açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı, gönderdiği resmi yazıda personel ve öğretmenlerin yerli mesajlaşma uygulamalarını kullanmasını istedi.

MEB 28.01.2021, 20:19 28.01.2021, 20:26
MEB, kullanılacak mesajlaşma uygulamasını açıkladı
banner2019

MEB tarafından gönderilen yazıda, merkez teşkilatı başta olmak üzere il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ile okul/kurum müdürlükleri personeli ve öğretmenlerin yerli mesajlaşma uygulamalarını kullanmasını istedi.

İşte MEB'in ''Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri'' konulu resmi yazısı:

Yorumlar (16)
Öğretmen 5 ay önce
Ne istersem onu kullanırım. Kaldı ki bir mesajlaşma uygulaması kullanmak gibi bir zorunluluğum da yok.
Haklısınız 5 ay önce
Aslına bakarsanız telefon kullanma zorunluluğu da yok. Kurumsal'ın yazdığı şeyler olur. Aslında eba'nın mesaj kısmı da iyi. İletişim araçlarını ailemle ve bir iki arkadaşımla haberleşme dışında hayatımdan çıkarmak istiyorum. Baş ağrısı, kalp ağrısı yağıyor.
hacı 5 ay önce
ufak attt
Abdullah 5 ay önce
Nihayet. Okullardaki gruplar yüzünden WhatsApp silemiyoruz. Bu yazı sayinde değişim olur kurtuluruz.
Öğretmen 5 ay önce
Eba çocuklarla haberleşmek için yeterli. Velilerde kaydedilirse sorun kalmaz. Uygulamalar aile hayatını ve kişinin şahsına ayıracağı zamanı mahvediyor.
kurtuluş 5 ay önce
Telefon benimse bakanlığın haddine değil... Verir telefonu ve hattı o zaman uygulama belirler... kibarcasını yazdım!
Velice 5 ay önce
Şu beğenmedime bazanlar hangi kafada anlamadım. Yalan mı yazmamış, eksik yazmış. Gece vakti dahi mesaj gelmeyen tuzu kurular ya da gece vakti mesaj atanlar haberi okumuş anlaşılan. Dijital köleliğe hayır. Kendi vereceklerini bile istemem.
hah 5 ay önce
yerli ve milli ne var ki. hepsi watsap telegram signal alt yapısı kullanıyor bu mu yerli
Aslan 5 ay önce
O zaman sorun ne. Yerli deyince bu alerji niye böyle. Birazda yazılımı yerli olan mesajlaşma programı kullan ki , programın gelişmesi ve ilerlemesi için bir katkın olsun.
Kurumsal 5 ay önce
Resmi kurumların ve personelinin haberleşmesi resmi evrak (salgın nedeni ile geçici olarak elektronik şekilde yapılıyor şimdilik) ve kurumsal e-posta üzerinden yapılmalı.
Şu hali ile uygulamalar adeta personeli dijital köle haline getiriyor. Tatilde bile kaç tane yazı ve duyuru geldi. Psikolojileri bu uygulamalar daha çok altüst ediyor.
beremen 5 ay önce
kurumsal eposta çalışmıyor bremın
Adalet 5 ay önce
Yani hangisi. Bip mi?
Murat 5 ay önce
Sözleşme saçmalığın çıktı hemen sildim. Yok okul grubu yok sınıf grubu hiç umrumda olmaz. Yasal zorunluluğu zaten yok. Adam ülkemi sallamıyor ben whatsapp i neden kullanayım? Meb de sonunda fark etti. Hiç örnmli değil arkadaşlar silin gitsin.
İdareci 5 ay önce
Kendi satın aldığım, faturasını kendim ödediğim telefonda kullanacağım mesajlaşma uygulamasından kime ne. Bu yazıyı sendikalar nasıl dava etmez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49