MEB İkinci Dönem Açıköğretim Lisesi sınavları ne zaman?

AÖL sınav tarihleri ile ilgili sorgulamalar an itibariyle başladı. Son olarak açık lisede 1.dönem sınavlarını olan öğrenciler sınav sonuçlarını beklemeye koyulurken ikinci dönem sınav tarihlerini de ayrıca araştırıyor.

MEB 09.03.2021, 20:04
MEB İkinci Dönem Açıköğretim Lisesi sınavları ne zaman?

Açıköğretim Lisesi kayıt ve ders seçimi işlemlerinin tamamlanmasının ardından AÖL 2.dönem sınavlarını olabilecek. AÖL sınavları ne zaman yapılacak? MEB AÖL 2.dönem sınav tarihleri ve sınav takvimi ile ilgili tüm detaylar…

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?
AÖL sınav tarihleri ve sınav takvimi açık lisede okuyan öğrencilerin gündemine gelmeye devam ediyor. Son olarak AÖL 2.dönem sınavlarının, 27 Mart 2021 Cumartesi- 28 Mart 2021 Pazar günleri yapılması beklenirken henüz tarih netlik kazanmadı…

AÖL sınavları ne zaman yapılacak? MEB AÖL 2.dönem sınav tarihleri ve sınav takvimi
AÖL 2.dönem sınav tarihleri henüz belli olmadı. Konuya ilişkin detaylar geldikçe haberimizde yer alacaktır.

2. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN?
Açıköğretim Lisesi AÖL 2.dönem sınavlarının, 27 Mart 2021 Cumartesi- 28 Mart 2021 Pazar günleri yapılması bekleniyor.
DEĞERLENDİRME
Sınavlarda, öğrencinin sınava katılacağı her dersten çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli 20 soru sorulacak, her doğru cevabın puan değeri 5 (beş) olacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Değerlendirme her ders için ayrı olmak üzere 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınacak ve her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır. Başarı puanı hesaplamasında; [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır.

Sınav sonuçlarında öğrencilerin doğru-yanlış cevap sayısına ilişkin veri açıklanmayacaktır.Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi hâlinde soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 13 Nisan 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49