MEB'den yeni bülten! Eğitim'de geçen hafta neler oldu?

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni bülten yayınladı. 25 Kasım ile 1 Aralık 2019 tarihleri arasında eğitimde yaşananlar bültende yer aldı.

MEB 05.12.2019, 17:57 05.12.2019, 17:59
820
MEB'den yeni bülten! Eğitim'de geçen hafta neler oldu?

Milli Eğitim Bakanlığı, 25 Kasım ila 1 Aralık 2019 tarihleri arasında eğitimde yaşananları yayımladı.

EĞİTİMDE BU HAFTA 25 KASIM - 1 ARALIK 2019

HER İLÇEYE ÖĞRETMEN DESTEK NOKTASI

Öğretmenlerimizin mesleki gelişimi için 81 il ve 957 ilçede öğretmen destek noktası açıyoruz. Ankara'da bir merkezde 100 kişilik uzman ekip görev yapacak. Bu ekip, içerikler geliştirecek, okulların ve öğretmenlerin mesleki gelişimi için hazırlık yapacak ve anlık olarak paylaşacak.

LGS SÜRECİNDE ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ

LGS'ye hazırlanan öğrencilerimize sürprizlerle sınav stresi yaşatmadan, motivasyonlarını artırmak için başlattığımız örnek soru kitapçığı çalışmalarımıza geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyoruz. 7 Haziran 2020'de yapılacak LGS için 2. örnek soru kitapçığımızı yayımladık.

ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLER İÇİN KIZILAY İLE İŞ BİRLİĞİ

BİLSEM ile Araştırma, Geliştirme, Eğitim ve Uygulama Merkezlerindeki e ğitimin niteliği, öğretmen ile öğrencilerin afet zararlarından korunma yöntemleri konusunda farkındalığın artırılması amacıyla Kızılay ile iş birliği yaptık. BİLSEM'lerde ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde olan özel yetenekli 63 bin öğrencimizin, Kızılay'ın eğitimlerine, ulusal ve uluslararası yardım etkinliklerine katılmalarını hedefliyoruz.

TÜRKİYE-GİNE KARMA EKONOMİK KOMİSYONU 3. DÖNEM TOPLANTISI

Türkiye-Gine Karma Ekonomik Komisyonu 3. Dönem Toplantısı, Gine'nin başkenti Konakri'de, Bakanımız Ziya Selçuk ile Gine Uluslararası İşbirliği ve Afrika Entegrasyonu Bakanı Diene Keita'nın eş başkanlığında yapıldı. Toplantıda ticaretten yatırıma, enerjiden sağlığa birçok konu ele alındı.

SAVUNMA SANAYİ ALANINDA İKİNCİ LİSE KIRIKKALE'DE

Savunma sanayisi alanında nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak üzere Kırıkkale'de Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu'nun (MKEK) katkılarıyla "MKEK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" kurulması için çalışma başlattık.

ULUSLARARASI ÖĞRETMEN EĞİTİMİ VE AKREDİTASYON KONGRESİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 3. Uluslararası Öğretmen Eğitimi ve Akreditasyon Kongresi'ne katıldı. Bakan Selçuk, 2023 Eğitim Vizyonu'nun merkezine öğretmen yetiştirmeyi aldıklarını belirterek, öğretmenliğin özünde öğretmenin kendi öğrenme yolculuğu olduğunu vurguladı.

Yorumlar (2)
kamil öz 11 ay önce
teşekkür ederim ziya öğretmenim. Öğretmenle ilgilenen bir bakanımız oldu. BİLİYORUZ SAYIN ÖĞRETMENİM SIRA BİZDE.
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın 11 ay önce
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir sınıf öğretmenlerinin il içi ve il dışı yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı verilmelidir sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır öğretmenlere lojman tahsis edilmelidir elektrik su doğalgaz İnternet gıda ücreti bedava olmalıdır 10 yıllık öğretmenlere üniversitede hoca olma imkanı tanınmalıdır öğretmenlere vergi muafiyeti gelsin Eğitim sistemi tamamen değiştirilmelidir Kurumlararası geçiş serbest bırakılmalıdır özel okullara kadrolu atamalar olsun böylelikle öğretmenlerin yer değiştirme sorunu çözülmelidir Özel kurumlar kamulaştırılmalıdır Bütün bakanlıklarda öğretmen kadroları açılmasını bekliyoruz Müfettişlik sınavları açılmasını bekliyoruz Milli Eğitim Müdürlüğü sınavları açılmasını bekliyoruz Öğretmen yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir Her öğretmenin rahatlıkla yer değiştirebildiği bir sistem geliştirilmelidir Öğretmen kadroları boş kaldı bunun için il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın sınıf öğretmenlerine kariyer mesleklere atanma şansı tanınmalıdır Öğretmen maaşı 25 bin TL olmalıdır 10 yıllık öğretmenlere uzmanlık hakkı verilmelidir 15 yıllık öğretmenlere başöğretmenlik hakkı verilmelidir
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49