MEB'den Muğla İl Milli Eğitim Müdürü hakkında soruşturma!

MEB, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü hakkında soruşturma başlattı

MEB 15.09.2020, 12:50
MEB'den Muğla İl Milli Eğitim Müdürü hakkında soruşturma!

Milli Eğitim Bakanlığı, Muğla Olgunlaşma Enstitüsünün usta öğretici sınavı hakkındaki iddialarla ilgili inceleme-soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Muğla Olgunlaşma Enstitüsünün 'usta öğretici sınavı' hakkında kamuoyu gündemine gelen iddialarla ilgili bakanlığımız maarif müfettişleri tarafından inceleme/soruşturma başlatılmış olup süreç devam etmektedir." ifadelerine yer verildi.

Ne Olmuştu?

Avaztürk internet sitesinde yer alan habere göre, daha önce görev yaptığı Milas'tan Muğla Olgunlaşma Enstitüsüne Müdür vekili olarak atanan Hüdayi Baş, buradaki başarılı çalışmaları sonrasında Bakanlıktan asil Müdürlük kadrosu talep edilir.

Bu kadro beklenirken, Muğla Olgunlaşma Enstitüsü için 4 kişilik Usta Öğretici kadrosu ihtiyacı için sınav açılır.

Bu sınavda başarılı olanların listesi 28 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilmesi gerekirken, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Komisyon Başkanı da olan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü listeye müdahale ederek değişiklik yapmak ister.

Hüdayi Baş ise okul müdürü olarak sınavlarda başarı elde edenlerin listede olmasını ve göreve başlamasında ısrarcı olur.

Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi Baş'ın bu liyakat ısrarı üzerine İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Hüdayi Baş'ı makamına davet eder. Bu esnada Baş, Töre'ye kazanan Usta Öğretici adaylarının isimlerini teslim edince İl Milli Eğitim Müdürü Töre, "işine gelmiyorsa, prensiplerine aykırı ise istifa et git" diyerek bağırıp çağırdığı iddia edilir.

Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi Baş, İl Milli Eğitim Müdürü'nün daha önce telefonda o an da makamdaki tavır ve davranışları ile hakarete varan ifadeleri üzerine fenalaşarak makam odasını terk eder.

Kendine geldikten sonra da Milli Eğitim Bakanlığı'na bilgi verme amaçlı bir dilekçe yazıp imzalar ve gönderir. Bu olayın hemen akabinde de fenalaşarak hastaneye kaldırılır. Bu sabah (9 Eylül 2020) da hayatını kaybeder

Yorumlar (12)
Osman Dallas 11 ay önce
Bir insanın fenalaşarak ölümüne neden olmak, kasten adam öldürme suçundan yargılanmalı suçlu her kim ise?
feyza 11 ay önce
bence idarecilik yapabilme yeteneği olmayan ama hırsları olan bir kişi hiç bir il memnun değildir yargılanmalı suçlu ise cezasını çekmeli değilse asil mesleğine öğretmenliğe dönderilmeli
Eğitimci 11 ay önce
İnşAllah müfettşlerimiz belgeleriyle olayı gün yüzüne çıkarırlar da bir başkasının canı yanmadan bu müdireye gereken cezayı verirler.
Adil 11 ay önce
Ah ulan torpil
Sen din. İmanda tanımıyorsun.
Adil 11 ay önce
Ne güç ya.helal olsun.
Makam varsa güç var
Hüdayi Baş’ın hesabı 11 ay önce
Hüdayi Baş’ın prensipleri işine gelmeyen istifa eder gider il müdürlüğünden. Hüdayi Baş’ın hesabı sorulsun. Katilleri cezalandırılsın!
mahir 11 ay önce
Bu kadın önce sakarya,sonra zonguldak şimdi de muğlayı karıştırdı demek.Hayret.Üçüncü de ancak yemiş soruşturmayı.Gerçi körler sağırlar birbirini ağırlar.Bir şey çıkmaz soruşturmadan.Devam eder bu şahıs il il karıştırmaya.
Özkan Bey 11 ay önce
Derhal görevden alınmalıdır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49