MEB'den 2020 Yıl Sonu İşlemleri İle İlgili Okul ve Öğretmenlere Resmi Yazı

MEB'den Yıl Sonu İşlemleri İle İlgili Okul ve Öğretmenlere Resmi Yazı gönderildi. MEB gönderdiği yazıda yıl sonunda yapılacak işlemlerin eksiksiz ve sorunsuz yerine getirilmesi için okullara ve öğretmenlere talimat verdi.

MEB 07.06.2020, 09:39
MEB'den 2020 Yıl Sonu İşlemleri İle İlgili Okul ve Öğretmenlere Resmi Yazı

MEBden Yıl Sonu İşlemleri İle İlgili Okul ve Öğretmenlere Resmi Yazı gönderildi. MEB gönderdiği yazıda yıl sonunda yapılacak işlemlerin eksiksiz ve sorunsuz yerine getirilmesi için okullara ve öğretmenlere talimat verdi. 

İşte 2020 yıl sonu işlemleri genelgesi;

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (13)
osman 1 yıl önce
Ölümcül virüsün okulda bulaşma riski var diye sene sonu toplantıları iptal edildi.Seminer de bir çeşit toplantı olduğuna göre,uzaktan yapılacaktır.
Bu işte bir kargaşa varmı 1 yıl önce
Öğretmen yetiştirme genel müdürlüğü yüz yüze öğretmenler kurulu pazartesi yapılacak zümreler çarşamba yapılacak diye yazı gönderiyor. Bu yazıda kurulunun tekekonferansla yapılmasını zümrelerin eylülde birleştirerek yapılmasını emrediyor. Hangi yazıya uyacağız.
Var 1 yıl önce
Var. Hem de liglerimizdeki VAR gibi..
Kamuran 1 yıl önce
Seminer dönemi internet ortamında yapılacak.
Hakan 1 yıl önce
Yazıdan anlaşıldığı kadarı ile seminer zamanı öğretmenler okula gitmeyecek.Yazıyı farklı şerh veya tefsir edebilecek arkadaşlar varsa yorumlamalarına ihtiyacımız var.
Beklemedeyiz 1 yıl önce
Ali Hoca'nın dediği gibi yazıdan tam olarak uzaktan olacağına dair kesin hüküm çıkaramayız. Muhtemelen açıklayıcı yazı ile konu tam açığa çıkacaktır.
Gene daha önceki yorumunda yazıların mevcut yönetmeliklere göre çıkarıldığı konusunda da aynı kanaatteyim. Yalnız bu konuda gerekli düzenlemeler yapılmalı idi. Gecikti. Zararın neresinden dönülse kardır.
Ali Hoca 1 yıl önce
Hakan bey bu yazıdan öyle bir hüküm çıkmaz. Üstelik seminer yazısı ayrıca çıktı.Öğretmen arkadaşlar hem seminerlere katılacak hem de liselerde sorumluluk sınavlarını yapacaklar.
Her gün yeni güzellik! 1 yıl önce
Yapılmayan koca bir dönem için öğrenciye yeniden takdir teşekkür basmak neyin kafası! Video konferans la sene sonu toplantısı yapılıyorsa liselerde sorumluluk sınavı da video konferans ile yapılmalı!Her gün yeni yeni ve lüzumsuz güzellikler 20 milyon öğrencinin kaybettiği koca bir dönemi kapatacak mı?
Ali Hoca 1 yıl önce
Yani mevcut yönetmelik hükümlerine göre uygulama yapıldığından sizin yazdıklarınız maalesef kurum içinden olmadığınızı gösteriyor.
Ali 1 yıl önce
seminer online yapilacaksa başka şehirlerdeki öğretmenler başka okullari niye tercih etti
seminer proğraminda okullarda yüzyüze yapilacak diyor buna zümre ve öğretmenler kuruluda dahil edilmiş şimdi toplanti online olacak diyor bu çelişki değilmi
Muallim 1 yıl önce
Bu hafta gelen tepkiler üzerine bire bir okullarda toplantı , yüz yüze görüşme ,toplantı , kurul v.b. etkinlikler pandemi nedeniyle bulaş riski , süper bulaştırıcı gibi tehdit ve tehlikeler bitmediği ve makul olan sıfıra yakın seviyeye gelmediği için iptal olacaktır. Ayrıca tüm öğretmenlerin sağlık sorunları ne olacaktır. En kötüsü olacağını düşünerek bakanlık lütfen sağlık bakanlığı ve bilim kurulundan kesin olur onayını alsınlar. Öğretmenlerin sağlığı en temel , korunması ve gözetilmesi gereken bir süreçten geçiyoruz.
M.A..ERSOY 1 yıl önce
İlgili ve duyarlı bakanlık yetkililerine teşekkür ederiz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 06 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49