MEB'den 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Not Düzenleme İşlemleri hakkında resmi yazı...

MEB'den 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Not Düzenleme İşlemleri hakkında resmi yazı...

MEB 21.09.2021, 22:21
MEB'den 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı  Not Düzenleme İşlemleri hakkında resmi yazı...

MEB'den 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı  Not Düzenleme İşlemleri hakkında resmi yazı...

Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel ortaöğretim kurumlarında 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı faaliyetleri, Covid-19 Salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda yüz yüze ve uzaktan eğitim yapılarak yürütülmüş olup bu eğitim ve öğretim yılı sonunda yapılması gereken iş ve işlemlere yönelik açıklamaları içeren ilgi (b) yazımız valiliklere gönderilmiş ve bu çerçevede; öğrenci velilerinin yaptığı tercihe bağlı olarak sadece birinci dönem puanları veya her iki döneme ait alınan puanlara göre yılsonu işlemleri tamamlanmıştır. Yılsonu İşlemleri konulu ilgi (b) yazımızda yer alan; “3- Hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinden, tüm derslerden başarılı olan öğrenciler ile başarısız dersi/dersleri olanlardan; yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrencilerin sınıfını doğrudan, yılsonu başarı puanı 50 ve daha yukarı olan ancak yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler ile alt sınıflar da dâhil başarısız ders sayısı toplamına bakılmaksızın doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerin bu derslerden sorumlu olarak bir üst sınıfa geçmelerinin sağlanması,” hükmü doğrultusunda tüm öğrencilerimizin bir üst sınıfa geçişleri sağlanmıştır

İŞTE RESMİ YAZI...

Yorumlar (2)
Salih 1 ay önce
Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç ve Çayırova 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Müdürü Hasan Yılmaz’ın yaptığı eksiklikler bakanlık müfettişleri tarafından belgelenmiş.

Bakanlık müfettişleri tarafından daha önce usulsüz müdür ataması, resmi evrakın aslının değiştirilmesi, kantin kiralarının okul aile birliği hesabına yatması gerekirken elden alınması, öğrenci devamsızlıklarının usulsüz silinmesi gibi suçlar tespit edilerek çeşitli cezalar verilen bu ikilinin yeni suçları ortaya çıktı.

Hatta Bakanlık tarafından görevden alınmalarına rağmen araya giren siyasiler ve sendika temsilcileri sayesinde görevlerine devam ettikleri öğrenildi.

Çayırovalılar bu konu ile ilgili;

‘Çayırova eğitimcileri huzursuz,
Çayırova ilçesinde eğitim yok,
Ama servis ihalesinde usulsüzlük var,
Yemek İhalesinde usulsüzlük var,
Öğrenci devamsızlıkları usulsüz siliniyor,
Devlet kurumlarına yalan/yanlış belgeler verilerek kamu ve kişiler aldatılıyor!
Çayırova ilçesinde eğitimciler arasındaki huzursuzluklar, hakaretler onlara değinmeye sıra gelmiyor.
Hatta Türkiye Cumhuriyetinin bakanlarına yapılan hakaretleri örtbas etmek için hesap kapatanları savcılığın işlem yapmamasına, özellikle Ak Partili siyasilerin bu hakaretleri görmezden gelmesine ne demeli..
Peki koskoca Çayırova 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesinin aldığı 120 öğrenciden sadece 50’sinin üniversiteye yerleştirilmesine ve sadece 5 tıp fakültesi aynı puandaki fen liseleri 20 tıp fakültesi kazandırırken yazık değil mi bu okulda okuyan öğrencilere..!
Sözün özü;
Çayırova 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi yönetimi Hasan Yılmaz ile olmuyor.
Bunu kör ve sağırlar da anladı..
Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü bırakın Çayırova’yı dairesini yönetemiyor kimse memnun değil…
Usulsüzlükleri örtmekten yorulmadı mı AKP li yöneticiler.’ diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

https://www.seskocaeli.com/haber/7813738/cayirova-milli-egitimde-iddialar-bitmiyor
2021-2022 devam ederken! 1 ay önce
Geçen yılki not işlemleri ile ilgili yazının bir sonraki yılın birinci ayı sonunda gelmesi ilginç! Meb bürokratı takdir edilecek! İşler yapmaya devam ediyor!
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Ekim 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49