MEB'de İl Müdür Yardımcıları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerine Rotasyon Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü atama ve yer değiştirme takvimini yayımladı. 2021 yılı MEB iş takvimine göre eğitim kurumları yöneticileri hariç taşra teşkilatı yöneticilerine (ilçe müdürü/ il müdür yardımcısı/ şube müdürü) bölge hizmetine bağlı yer değiştirme işlemleri 1 ila 30 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

MEB 07.01.2021, 14:09
MEB'de İl Müdür Yardımcıları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerine Rotasyon Geliyor

Bilindiği üzere 2020 yılında MEB iş takviminde yer alan ilçe müdürü ve il müdür yardımcılarına rotasyon 1 yıl süre ile ertelenmişti. Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin 26. maddesinde, İl millî eğitim müdür yardımcısı, ilçe millî eğitim müdürü ve il/ilçe millî eğitim şube müdürlerinin rotasyona tabi olduklarıyer almaktadır. Ancak yönetmelikte yer almasına rağmen ilçe milli eğitim müdürlerine ve il müdür yardımcılarına rotasyon hiç uygulanmadı. 2021 yılında rotasyon kapsamının genişletilerek ilçe müdürü ve il müdür yardımcılarını da kapsamasına kesin gözüyle bakılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 2021 yılı MEB atama ve yer değiştirme takvimine göre, eğitim kurumları yöneticileri hariç taşra teşkilatı yöneticilerine (ilçe müdürü/ il müdür yardımcısı/ şube müdürü) bölge hizmetine bağlı yer değiştirme işlemleri yapılacak. Atamalar 1 ila 30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ayrıca bu yöneticilere, 1 Temmuz-31 Temmuz 2021 tarihleri arasında isteğe bağlı yer değiştirme işlemi yapılacak.

Yorumlar (17)
Gazetecilik 1 hafta önce
Bugüne kadar neden uygulanmadığını yazabilseydiniz, yine uygulanamayacağınin haberini de yapmış ve gazete olmuş olurdunuz
öğretmen 1 hafta önce
Sayın Yetkililer 2014 de OKUL müdürleri ve Müdür Yardımcılarını Hak HUKUK VE Adalet tanımadan görevden aldınız.Mahkeme kararlarını uygulamadınız neden?
Hikaye 1 hafta önce
Sadece lafta kalır. Bu sene rotasyon geldi de ne oldu? Hemen hemen tamamı geçici görevlerle yerinde kalmadı mı??
Malatyalı 1 hafta önce
BU yalan yazılarla sadece toplumu oyaliyorlar.Mayisin sonunda uygulamayın diye yazı gönderirler
KALPAKLI 1 hafta önce
Yönetmelikte yer aldığı için takvimde yazar ama yapılmaz. Geçmiş yıllarda da aynısı oldu. Rotasyon sadece Şube Müdürlerine yönelik yapılır.
Meb 1 hafta önce
Öğretmen ve tüm yöneticiler de görevleriyle orantılı bir şekilde rotasyona tabi olmalıdır.
YUNUS 1 hafta önce
İL MÜDÜR YARDIMCALARINA VE İLÇE MÜDÜRLERİNE UYGULANAMAZ
Kahtalı 1 hafta önce
Neden yapılmasın?Bence isteğe bağlı olarak yapılması gerekir .Sayın bakanımızın yapacağına inanıyorum eğer isteğe bağlı yapılırsa ileride bunun ne kadar gerekli olduğu görülür ve zorunlu hale getirilir.Yapılması bence eğitim açısından en büyük devrimlerden biridir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 17 Ocak 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49