MEB'DE CİDDİ TEMİZLİK VAKTİ SORUŞTURMA AÇILDI

Temizleyin bu rezaleti! 'de ciddi temizlik vakti Miladın haberi yankı buldu. Ders kitaplarındaki skandal yazılımların sorumlularının bulunması için MEB bünyesinde soruşturma açıldı.

MEB 26.09.2017, 09:16
MEB'DE CİDDİ TEMİZLİK VAKTİ SORUŞTURMA AÇILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve s Başbakan Yıldırıman konuyla ilgili olarak Bakan İsmet Yılmazla görüştüğü öğrenildi.

 YENİ eğitim öğretim yılının hemen başında, ders kitaplarında rastlanan FETÖ skandallarının ardından Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ciddi bir temizlik yapılacağı öğrenildi. Ders kitaplarındaki inanılmaz yazılımların duyulmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmazla görüştüğü ve sorumluların tespit edilmesini istediği biliniyordu.

Milat'in dünkü haberinin ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın da, konuyu araştırmak üzere müfettişler görevlendirdiği öğrenildi. Eğitim Bir-Sen'de ikilik Bakan İsmet Yılmaz'ın, ders kitaplarındaki skandalların gerçek sorumlularını bulmak üzere soruşturma açılması emrini verdiği öğrenilirken, Memur-Sen'in de bu konuda destek vermesi bekleniyor.

Ancak Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir-Sen'in "Talim Terbiye Başkanını yedirtmeyiz" biçimindeki açıklamaları şaşkınlıkla karşılandı. Oysa Eğitim Birsen Genel Başkanı Ali Yalçın, Tvvitter hesabından ders kitaplarındaki hataları eleştirmiş ve sorumlulara uyarılarda bulunmuştu.

Öte yandan bu konunun adam yemekle ilgisi olmadığı, sorumlular kimse bunların ortaya çıkarılması gerektiğine vurgu yapılıyor. Başbakan da kızdı Ders kitaplarındaki skandallara Başbakan Binali Yıldırım'in da kızdığı ve danışmanlarına bu vahim hataları yapanların bulunması için çalışma yapmalarını emrettiği de gelen bilgiler arasında.

FETÖ ile mücadelede Milli Eğitim bünyesinde ciddi anlamda bir temizlik yapılmadığı, çok sayıda kripto FETÖ'cünün Milli Eğitim bünyesinde kendilerini saklamayı başardığı ileri sürülüyor.

İşte okul kitaplarındaki skandalların sorumlusu olarak da MEB içindeki bu kripto FETÖ'cüler olduğu belirtiliyor. Başbakan Binali Yıldırım'ın önceki gün TBMM Genel Kurulu'nda yapılan Irak ve Suriye tezkeresi görüşmelerinden sonra Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmazla ders kitaplarındaki skandalları görüştüğü ve sorumluların bulunmasını istediği öğrenildi.

Süleyman KARAKULLUK/ MİLAT

Yorumlar (17)
Mehmet Bekçi 4 yıl önce
Eğitim Bir Sen mi yönetiyor ki MEB i her şeye müdahil oluyor? Simarikligin daniskasi
Ali Gül 4 yıl önce
Meb'de bir çok Fetöcü var,özellikle AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Bunlarıı koruyor.....
Kimin eli kimin cebinde? 4 yıl önce
Devleti ele geçirip kendi adamları ile ülkeyi yönetmek isteyen kimler varsa tasfiye edip,ayıklamak lazım!Bunun falan sendikanın veya filan cemaateni olamaz!
karaoğlan 4 yıl önce
Sayın Süleyman bey; Milat Gazetesinin Temizleyin bu rezaleti! 'de ciddi temizlik vakti haberinden dolayı sizleri kutluyorum.
FETÖ ile mücadelede Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ciddi anlamda bir temizlik yapılmadığı, çok sayıda kripto FETÖ'cünün bu güne kadar Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde kendilerini saklamayı başardığı ileri sürülmekte ise de, 15 temmuz 2016 öncesinde FETÖ'cülerin asıl kadrolaştığı, yuvalandığı birimlerden birisinin de MEB. Teftiş Kurulu Başkanlığı, İnceleme soruşturma Daire başkanlığı olduğu söylenmektedir. Bu hususu da dile getirmenizde fayda olduğuna inanıyorum.
Çukurova 4 yıl önce
herkes, benim fetöcüm iyidir, benim fetöcüme dokunmayın derse bu işin sonu ne olacak?
Yasin 4 yıl önce
Bu,ne ilk rezalet ne de son rezalet olacak...Eğitim Bir Sen menfaat dağıtma örgütü haline geldi.Ne ilke kaldı ne de değer.Başka söze hacet yok...
Gürr 4 yıl önce
Memurseni bu işten uzak tutun, onlar ne anlar ki fetocu temizlemekten.
Cet... 4 yıl önce
Daha bir yil once royasyonla giden sube mudurunu geri getiren sistemi daha siyaset cozemedigi surece hic bisey olmaz bu bakanliktan.Yukardakiler hic bisey bilmiyo...İsini en iyi sekilde yapan al at.. Yatani destekle.. Sayin cumhurbaskani ilk once Meb kokten ust duzeyde temizlelemeli.Sayin Cumhurbaskani her ilceden bir gorev verecegi birini bulmali.. Ve her 15 gun veya ay rapor istemeli. Ve bu raporlari degerlendirecek saglam bir danisman ekibi kurmali.. Bu cagrimdir...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49