"Elin Bingöllüsü" Diye Söz Ettiği İddia Edilen İl Milli Eğitim Müdürünün İstifası İsteniyor

Eski İl Milli Eğitim Müdürü için Elin Bingöllüsü diye söz ettiği iddia edilen İl Milli Eğitim Müdürünün İstifası İsteniyor.

MEB 29.08.2021, 21:51 29.08.2021, 21:59
"Elin Bingöllüsü" Diye Söz Ettiği İddia Edilen İl Milli Eğitim Müdürünün İstifası İsteniyor

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay'ın kendinden önce müdürlük görevini yürüten ve Bingöl'lü olan Ali Tatlı için toplantıda "ELİN BİNGÖLLÜSÜ" ne 7 sene dayandınız, neden bana dayanmıyorsunuz mealinde bir söz sarf ettiği iddia ediliyor ve bu sebepten İl Müdürünün istifası isteniyor.

İşte bu iddia ile ilgili Sosyal medyada Bingöllülerin yapmış olduğu açıklama

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, HADDINİ AŞMIŞTIR.

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü, 26 Ağustos 2021 Perşembe günü yapmış olduğu Sene başı Okul idarecileri toplantısında, haddini aşarak kendinden önce Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevi yapmış olan Bingöllü hemşehrimizi kastederek, "ELİN BİNGÖLLÜSÜ" ne 7 sene dayandınız, neden bana dayanmıyorsunuz, mealinde bir söz sarf ettiği iddia ediliyor.

Şayet bu söz ve bu iddia doğruysa hiçbir devlet makamına yakışmayacak bir sözdür.

Her ilin il makamları kendi hemşehrisi olacak diye bir kaide olmadığı gibi aslolan hizmet süresi boyunca şehre ve vatandaşa verilen hizmetin kalitesidir.

Bingöllülere hakaret içeren bu ırkçı, şovenist, ötekileştirici ve nefret söyleminden dolayı MEM Müdürü Battal KANBAY'ı, şiddetle kınıyor, tüm Bingöllülerden özür dilemeye ve ağırlığını taşıyamadığı Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamından istifa etmeye davet ediyoruz.

Tüm Bingöllü vatandaş, STK ve Siyasetçiler başta olmak üzere, vicdan sahibi tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ve özellikle kadirşinas Malatyalıları bu bu nefret suçuna karşı tepki vermeye davet ediyorum

Yetki makamında olanları da acilen gereğini yapmak üzere göreve davet ediyorum.

Yorumlar (8)
Ögretmen 3 hafta önce
Bu sıkıntı Nevşehir de de var,vay efendim neymiş,bu memleketin çocuğu dururken falanca memleketi biri müdür olmuş,kardeşim bu memlekete adam lazım,falanca memleketi değil,çalışkan adam,insanın kafası kıraç olunca,en fazla bire on veriyor işte.Mikro milliyetçilik her daim kaybettirir.
ego delileri 3 hafta önce
Ali Tatlı nın ilçe müdürü olduğu zamanı bilirim, hayatımda o adam kadar egosu tavan yapmış birisi görmedim. Sanki küçük dağları o yarattı kendini bu kadar üstün gören birini hatırlamıyorum. Uslubu bozuk birisiydi. Öğretmen azarlamalar hakaretler daha neler neler... Battal bey bu adama bu kadar katlandınız demekle bence haklı. Malatyalılar o adama 7 sene iyi dayanmış.
Mert12 3 hafta önce
İddia derhal MEB Bakanlık Müfettişlerince incelenmeli, subuta ererse değil il müdürlüğü memurluk bile yaptirilmamali
Turan KAYA 3 hafta önce
Bir okul müdürü olarak ben de o toplantıdaydım. Kesinlikle böyle bir söz veya bu anlama gelebilecek bir söz söylenmedi. Tamamen asılsız ve iftiradır.
Okul Müdürü1 3 hafta önce
Battal Müdürüme açık çağrım:
Bingöllülerin sizinle bir problemi yok, ortada dolaşan saygısızca mesajlar sizi bitirmeye çalışan sendikacıların işi. Ayık olmanızı ve bu tür olumsuz yorumlarla sizi Bingöllülerle karşı karşıya getirmeye çalışan sendikacılara fırsat vermeyin. Sizi ve Ali hocamı yıpratmaya çalışarak aradan sıyrılmaya çalışıyorlar.
Müdür 3 hafta önce
Ali tatlı bir kenara atılmış durumda.Gundeme gelmek için bu iftiralarıi kullaniyor
malatyali 3 hafta önce
kesinlikle yanlı bi haber çok acı tasvip edilemez.iki ili birbirine düşürüp ne elde edeceksiniz. Battal Kanbay işini layıkıyla yapan sendikaya da durması gerektiği yeri öğreten biridir.
Okul Müdürü1 3 hafta önce
Battal Müdürüm de Ali Müdürüm de bizim için kıymetlidir. Ali Müdürüm Malatya için çok çalıştı hataları elbette vardı.
Battal Müdürüm de gece gündüz demeden emek veriyor.
Atladığınız bir konu var, bunu gündeme getiren kesinlikle sendikadır ve burada yazılanların çoğu sendikadakilerin yazdığından eminim.
Bir Bingöllü olarak Battal Müdürümün kullandığı ifadenin artniyet olmaksızın olduğunu düşünüyorum.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49