EBA Canlı Ders I EBA canlı ders izleme ekranı!

MEB tarafından EBA canlı ders uygulaması hayata geçirildi. Geçtiğimiz günlerde ise kapsamı genişletildi. 3. sınıflardan 12. sınıflara kadar canlı ders uygulaması yapılabilecek.

MEB 25.04.2020, 00:02 25.04.2020, 00:12
EBA Canlı Ders I EBA canlı ders izleme ekranı!

MEB'in yeni yayınladığı EBA Canlı Ders Programında  9.10.ve 12. sınıfların ders saatlerinin iftar saatine denk geldiği iği ile ilgili MEB'e yoğun bir şikayet gidince MEB bu konuda illere bir açıklama göndererek Okul Müdürlüklerinin kendilerinin planlama yapmasına imkan tanıdı.

MEB'den illere gönderilen mesajda: 

"Canlı sınıf uygulamamızın ,ortaöğretim kısmında, 9.10.ve 12. sınıfların ders saatlerinin iftar saatine denk geldiği ile ilgili yoğun bir geri dönüş oldu. Bu nedenle, 12. Sınıflar için planlanan 20:00- 22:00 saatlerine, ders programında iftar saatlerine denk gelen 9 ve 10. Sınıfların da ilave edilmesi ile ilgili çalışma yapılıyor.

Buna göre okul müdürlüklerimiz,iftar saati farklarını ve buna benzer yaşanabilecek durumları dikkate alarak Ramazan ayı için planlama yapabilirler." denildi.

MEB 2020 uzaktan eğitim çalışmalarına ara vermeden hizmet sunmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı, EBA canlı ders uygulamasının kapsamını genişletiyor. Tüm dünya genelinde ve ülkemizde görülen koronavirüs salgını nedeniyle okullar tatil edilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerinin derslerinin aksamaması için uzun süreden beri televizyon ve EBA üzerinden ders vererek öğrencilerin derslerinin aksamaması için yoğun çaba gösteriyor. Milli Eğitim Bakanlığı bir adım daha öteye giderek öğrencilere uzaktan eğitimle EBA Canlı ders uygulamasını başlattı. İlk olarak 8. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik hayata geçirilen uzaktan eğitim EBA canlı ders uygulaması, diğer sınıf düzeylerinde okuyan öğrenciler için de verilmeye başlandı. EBA canlı ders uygulaması, yayınlanan sınıf bazlı ders çizelgesine göre yapılacak. 

Eba Öğrenci girişi nasıl yapılır ?

E-okul EBA Girişi yapmak için öncelike www.eba.gov.tr adresine giriş yapılır. Sayfa açıldıktan sonra sağ üstteki öğrenci yazısına tıklanır.

Daha sonra EBA hesabı oluştur yazısına tıklanır. Buraya tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfadaki bilgileri doldurmanız gerekiyor.

Güvenlik kodu, TC kimlik numarası, öğrenci numarası ve nüfus cüzdanı seri numarası gibi bilgiler doldurulduktan sonra EBA için şifre oluşturulur. Bu şekilde E-okul EBA girişi yapılmış olur.

EBA'ya giriş yapmak için TIKLAYINIZ

Eba öğrenci girişi, yoğunluk yaşanmasın diye Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim sisteminde sınıf bazlı program yayınladı.

Her sınıf düzeyindeki öğrenciler yayınlanan programdaki saatlere göre uzaktan eğitim sistemine giriş yapabilecekler.

Öğrenciler kendi saatleri dışında sisteme giriş yapamayacaklardır.

Öğrenci, veli ve öğretmeler, uzaktan eğitim sistemine yayınlanan sınıf bazlı programa göre sisteme giriş yapmaları gerekir.

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49