E-Okul Sistemine Öğrencilerin Geçti-Kaldı Durumu İşlendi

İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerinin Sınıf Geçti-Kaldı Durumları E-okul Sistemine Yansıtıldı.

MEB 31.05.2020, 23:33 31.05.2020, 23:43
E-Okul Sistemine Öğrencilerin Geçti-Kaldı Durumu İşlendi

Sınıf geçme ile ilgili MEB'den daha önce yapılan açıklamada, devamsız öğrenciler haricinde tüm öğrencilerin bir üst sınıfa geçeceği açıklanmıştı. Bununla ilgili e-okul üzerinde çalışan MEB, gerekli adımları atmaya başladı.

E-okul üzerinde öğrencilerin sınıf geçti-kaldı durumları karnelere işlendi. Şu an için 2. dönem not kısmı boş bırakıldı. Fakat 1. dönem notlarının 2. döneme de aynen yansıtılması bekleniyor.

Sınıf geçmeyle ilgili birinci dönemde alınan notlar geçerli oldu ve doğrudan sınıfını geçemeyen öğrenciler, alt sınıflar da dâhil başarısız ders sayısı toplamına bakılmaksızın sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecekler.

Diğer sınıf düzeylerindeki öğrenciler gibi 12. sınıf öğrencilerinin de birinci dönemde aldıkları notlar geçerli olacak ve yılsonu başarı puanı buna göre hesaplanacak. Doğrudan sınıf geçme şartlarını taşıyan öğrenciler mezun olabilecek ancak diğer tüm sınıf düzeylerinde olduğu gibi 12. sınıf öğrencilerinin de başarısız dersleri olması durumunda bu derslerden sorumlu olacaklar ve takvimine göre girecekleri sorumluluk sınavlarından başarılı olmaları halinde mezuniyet puanları hesaplanarak mezun olacaklardır. Sınav takvimi daha sonra açıklanacak.

Sadece birinci dönemde yapılan devamsızlıklar dikkate alınacak olup bu kapsamda devamsızlık süresini dolduran öğrenciler sınıf tekrarına kalacak.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı yılsonu puanı birinci dönem puanlarıyla belirleneceğinden ikinci dönemde hiçbir ölçme ve değerlendirme aracı dikkate alınmayacak.

Yorumlar (2)
Mustafa derne 1 ay önce
Hakkimi helal etmiyorum..
Örtmen 1 ay önce
Öğretmenlere kurul hakkı tanınıp onaylatılmalıydı
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 09 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49