Bakan Selçuk'tan Öğretmenlerle ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Bakan Selçuk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrasında internet ortamında yapılan "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında Bartın'da görev yapan öğretmenlerle buluştu.

MEB 09.05.2020, 17:58
Bakan Selçuk'tan Öğretmenlerle ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bütün bu süreçte gerek uzaktan eğitim gerek mesleki eğitim gerek Bilim ve Sanat Merkezlerindeki üretim anlamında önemli adımlar attık. Dünya ülkelerini de izliyoruz. Emin olun bizim bulunduğumuz nokta oldukça iyi. Bundan da mutluluk duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Küresel koronavirüs salgını dolayısıyla okullardaki eğitime ara verilmesiyle eş zamanlı başlatılan uzaktan eğitim sürecinde verdikleri destekten dolayı meslektaşlarına teşekkür eden Selçuk, insanların ve toplumların işlerini ne kadar inançla yaptıklarının, zor zamanlarda belli olacağına dikkati çekti.

Selçuk, şu değerlendirmeyi yaptı:


"Bu dönemde öğretmen arkadaşlarım gerçekten büyük bir çaba gösteriyor. Çocuklarımızı yalnız bırakmadınız, velilerimizle irtibatı kesmediniz. Çocukların eksiğinin giderilmesi için elinizden geleni yapıyorsunuz. Bütün bu süreçte gerek uzaktan eğitim gerek mesleki eğitim gerek Bilim ve Sanat Merkezlerindeki (BİLSEM) üretim anlamında önemli adımlar attık. Dünya ülkelerini de izliyoruz. Emin olun bizim bulunduğumuz nokta oldukça iyi. Bundan da mutluluk duyuyorum."

- Meslektaşlarını dinledi

Meslektaşlarını da dinlemek istediğini belirten Bakan Selçuk, "Neye ihtiyacınız varsa biz size yardımcı olmaya her zaman hazırız." diyerek sözü Bartınlı öğretmenlere bıraktı.

Bartınlı öğretmenler, Bakan Selçuk'la uzaktan eğitim sürecine ilişkin tespitlerini, veli ve öğrencilerden gelen geri bildirimleri paylaştı.

Okul yöneticileri ise kentte koronavirüsle mücadele kapsamında mesleki eğitim ve BİLSEM'lerde yapılan üretime ilişkin rakamları aktardı.


Bu süreçte Bakanlık üzerinden sağlanan koordinasyonun, sürecin iyi yönetilmesinde önemli bir unsur olduğunu belirten öğretmenler, farklı mekanlarda olunsa da herkesin kendisini aynı bütünün parçası olarak hissettiğini ifade etti.

Öğretmen Canan Uçar, bu sürecin, uzaktan eğitimde gönül temasını ve teknolojiyi doğru kullanmayı öğrettiğine işaret etti.

30 yıllık öğretmen olan Kadriye Yolcu ise hala stajyerliğindeki heyecanı yaşadığını dile getirdi.

Eşi de kendisi gibi öğretmen olan Elif Topaloğlu, evlerin okula dönüştüğünü, eşinin, kendisinin ve iki kızının farklı odalarda ders yaptığını anlattı.

- "Tüm senaryolara çalışılıyor"

Öğretmenlerin bu yüksek moralinin kendisini çok mutlu ettiğini belirten Selçuk, "Uzaklaştıkça yakınlaşıyoruz diyerek farklı beceriler kazanma fırsatımız oldu." dedi.

Öğretmenlerin çocuklarıyla da sohbet eden Bakan Selçuk, onların da uzaktan eğitimle ilgili değerlendirmelerini dinledi.

Okullar açıldıktan sonra telafi eğitimi için gün gün, hafta hafta planlamalar yapıldığının altını çizen Selçuk, "Her şeyin başı sağlık" anlayışıyla tüm senaryoların üzerinde en ince ayrıntısına kadar çalışarak en doğru yolu bulmaya çalıştıklarını belirtti.

Yorumlar (2)
Analizator 1 yıl önce
Yusuf tekin on dediğin kadroların alayı malum sendikanın kadroauydu dağılması gerekiyordu dağıldı
masur can 1 yıl önce
iyidir hoştur da Yusuf Tekin'in bürokratlarının iyi olduğu, ehil olduğunu kim söylüyor. Yahu o dönemde köylere varıncaya kadar okul idarecisi atamasında millet birbirini yiyordu. Aynı safta namaz kılan adamlar birbirinin elinden idarecilikleri almayı cihat zannetmeye başlamıştı. Eğitim tarihimizin en büyük yanlışlarından birinin yapıldığı bir dönemi nasıl över anlamak mümkün değil.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49