Okul Müdürleri ve Müdür Yardımcılıları yönetici atama yönetmeliğinde yapılacak değişiklikle birlikte İl Dışı Tayin İsteme hakkına sahip olabilecek..
Müjdeli haberi Milli Eğitim Bakanı Yusuf TEKİN verdi. Mevcut durumda Devlet okullarında idarecilik yapan öğretmenler bulundukları okuldan başka bir okula veya ile tayin istediklerinde yöneticilik haklarından feragat etmek zorunda kalıyorlardı. Yeni tayin oldukları okullarda öğretmen olarak görevlerine devam ediyorlardı. 

 Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin önceki  günlerde Eskişehir'de düzenlenen "Öğretmen Odası Buluşmalarında " yönetici atama yönetmeliğinde bazı köklü değişiklikler yapılacağını dile getirmişti.

Bakan Yusuf Tekin  geçtiğimiz gün Van ‘a gerçekleştirdiği bir takım ziyaretlerde Öğretmenlerle kapsamlı görüşmeler gerçekleştirdi. Bakan bu görüşmellerde: “Yöneticilerin, Okul Müdürü,Okul Müdür Yardımcıların il dışı tayinlerinde yine aynı şekilde okul müdürü ve ya Okul Müdür Yardımcısı olarak yer değişikliği talebinde bulanabilecekler” şeklinde konuştu.

İYİ Parti, AK Parti ile ittifak mı yapacak? İYİ Parti, AK Parti ile ittifak mı yapacak?

Söz konusu düzenleme ve değişikliklerin yeni çıkacak olan yönetici atama yönetmeliğinde yer alması bekleniyor.