Milli Eğitim Bakanlığı , Beylikdüzü'nde yaşanan olayla ilgili inceleme başlattı. Beylikdüzü'nde bulunan bir lise öğrencisi, sınıfta gürültü yaptığı gerekçesiyle edebiyat öğretmeni tarafından kitapla dövüldü. Olayın şoke edici boyutu ise öğrencinin "hocam" diye bağırırken, öğretmenin "hocam dedikçe vuracağım" şeklindeki sözleri oldu. Bu üzücü olay, sınıfta bulunan bir öğrencinin cep telefonu kamerasına kaydedildi.
 

Olay, Beylikdüzü'ndeki bir mesleki eğitim lisesinde meydana geldi. İddiaya göre, 9. sınıf öğrencisi Yusuf E., sınıfta gürültü yapması nedeniyle öğretmeni tarafından uyarıldı. Ancak daha sonra öğrenci ile öğretmen arasında bir tartışma yaşandı, ve öğrenci yerine oturdu. Öfkesine hakim olamayan edebiyat öğretmeni Mehmet E.B., Yusuf E.'nin yanına giderek kitapla ona vurmaya başladı. Bu sırada öğrenci, "hocam" diyerek durmasını istedi, fakat öğretmen, "daha çok vuracağım" şeklinde cevap verdi. Olayın şiddet dolu anları sınıfın diğer öğrencileri tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan soruları yanıtladı! İYİ Parti ittifakı takvimi etkileyecek mi? İstanbul adayı belli mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan soruları yanıtladı! İYİ Parti ittifakı takvimi etkileyecek mi? İstanbul adayı belli mi?

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından öğrencinin yakınları okula gelerek öğretmen Mehmet E.B.'yi darp etti. Olayın ardından polis ve ambulans olay yerine sevk edildi, ve öğretmen hastaneye götürüldü.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, öğrenciyi darp eden öğretmen Mehmet E.B. hakkında soruşturma başlattı. Milli Eğitim Bakanlığı da olayla ilgili inceleme başlattı.