LGS nakil sonuçları merakla bekleniyor. Gözler Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek açıklamalara çevrildi. Yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları 25-29 Temmuz 2022 tarihleri aralığında alınacak. Nakil işlemlerini tamamlayanlar LGS nakil sonuçlarını öğrenmeye çalışıyor. Peki, LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS 1. Sonuçları ve 2. nakil başvuruları için tarihi açıkladı mı?

Yerleştirmeye esas 1.nakil tercih başvuruları 25 Temmuz tarihinde başladı ve 29 Temmuz’da sona erecek. 2. nakil tercih başvuruları ise ağustos ayının ilk haftası alınacak. Peki, LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB LGS 1. Sonuçları ve 2. nakil başvuruları için tarihi açıkladı mı?

LGS 1. NAKİL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları 25 Temmuz ve 29 Temmuz tarihleri aralığında alınacak. Sonuçlar ise 1 Ağustos'ta açıklanacak.

2. NAKİL BAŞVURU TARİHLERİ

Yerleştirmeye esas 2. nakil tercih başvuruları 1 Ağustos ve 5 Ağustos tarihleri aralığında alınacak. Sonuçlar ise 8 Ağustos tarihinde açıklanacak.

Boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme Başvuruları 9-17 Ağustos tarihleri aralığında alınacak.

Yeni evli polis ve öğretmen çift tabancayla vurulmuş halde bulundu Yeni evli polis ve öğretmen çift tabancayla vurulmuş halde bulundu

Yerel yerleştirmeyle öğrenci alan okullara tercihte bulunan ve ilk yerleştirmede tercihine yerleşen öğrencilerin yerleştirmeye esas nakil tercih dönemlerinde kayıt alanından okul ve farklı tür tercih etme zorunluluğu bulunmayacak ancak tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler, yerleştirmeye esas nakil tercihlerinde ilk 2 okulu kayıt alanından seçmek kaydıyla en fazla 3 okul tercihinde bulunabilecek. Yapılan tercihlerde aynı okul türünden en fazla 2 okul seçilebilecek.