Kahramanmaraş merkezi depremlerin seçim tarihini nasıl etkileyeceği merak konusu olmuştu. İktidar kanadından genel bilgilere göre seçimlerin daha önce zikredilen tarih olan 14 Mayıs tarihinde yapılmasına artık kesin gözüyle bakılıyor.

Seçim öncesinde ise sene başında yüzde 30 zam verilerek, tepkisi çekilen memur ve emeklilerin gönlünü alma planı yapıldığı öne sürüldü. Bu plana göre memur ve emeklilere Mart ayında yüzde 20 ila 30 arasında ek zam yapılması bekleniyor.

DAHA ÖNCE FATİH PORTAKAL DİLLENDİRMİŞTİ

AK Parti'den aday adayı, Kılıçdaroğlu'na hediye verip Erdoğan ve kendisi için destek istedi! AK Parti'den aday adayı, Kılıçdaroğlu'na hediye verip Erdoğan ve kendisi için destek istedi!

Deprem öncesinde sosyal medyada Fatih Portakal, memur ve emeklilerin sözcüsü olmuş "Emekli ve memura yüzde 30 zam verdiniz. Yetmez. Bal gibi yüzde 20 daha vereceksiniz. Yoksa sizi verdiğiniz müjdeler de kurtaramaz" demişti.

Sonrasında ise memur ve emeklilere Mart ayında ek bir zam yapılacağını iddia etmişti.

İDDİA DOĞRU OLABİLİR

Söz konusu iddiayı doğrulayan bir kulis haberi bugün GazeteVatan'a düştü. Sitenin ak parti kulislerine dayandırdığı habere göre Memur ve emeklilere yüzde 20 ila 30 arasında ek zam, Mart ayında yapılacak. En düşük emekli maaşı ise 7 bin liraya yükseltilecek.

Eğer zam gerçek olursa en düşük memur maaşı 13.500  TL civarına yükselmiş olacak.