Üç harfli marketler kavgası hafta sonu da devam ediyor. Murat Ülker’in sahibi olduğu Şok Marketler, Birleşik Mağazalar AŞ’nin (BİM) İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç’ın Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı’ndan istifa etmesi için muhtıra verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan adaylığı mümkün değil tartışmaları ile ilgili ilk defa konuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan adaylığı mümkün değil tartışmaları ile ilgili ilk defa konuştu

Şok Marketler yönetim kurulundan yapılan açıklamada, “Sayın Galip Aykaç’ın dernek başkanlığı görevinde daha fazla kalması sektörün ve hepimizin temsil edildiği derneğimize zarar vereceğinden, kendisinin bu görevden ayrılması gerekliliğini bilgilerinize sunarız.” denildi.

“GALİP AYKAÇ SİYASETÇİLERE KOZ VERDİ” İMASI

Aykaç’ın 30 Kasım 2022 tarihinde basına açık bir toplantıda sarf ettiği sözlerin dernek yönetim kurulunda istişare edilmediğine işaret edilen açıklamada, “Sn. Galip Aykaç tarafından yapılan açıklamalar, bu haksız saldırılara karşı kamuoyunu doğru bilgilendirmekten ziyade maksadını aşarak fiyat artışı tartışmalarının siyasi düzleme çekilmesine zemin hazırlamıştır.” denildi.

Aykaç’ın beyanlarının hem Şok’u hem de derneği zan altında bıraktığı belirtilirken, ” Özellikle ticaretimize yönelik haksız ve ölçüsüz saldırıların maalesef artmasına sebebiyet vermiştir.” ifadeleri dikkati çekti.

“İSTİFA EDENE KADAR TOPLANTILARA KATILMAYACAĞIZ”

“Şok Marketler Yönetim Kurulu olarak; yapılan bu açıklamaları üslup ve tarz açısından tasvip
etmediğimizi tarafınıza bildiririz.” denilen açıklamada, Aykaç istifaya davet edildi.

Açıklama şöyle devam etti: “Bu sebeple Sn. Galip Aykaç’ın dernek başkanlığı görevinde daha fazla kalması sektörün ve hepimizin temsil edildiği derneğimize zarar vereceğinden, kendisinin bu görevden ayrılması gerekliliğini bilgilerinize sunarız.”