Çocuklar sömestr'da abur cubur ve fast food'a yöneldi! Büyük tehlike... Çocuklar sömestr'da abur cubur ve fast food'a yöneldi! Büyük tehlike...

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Başkan Mansur Yavaş, 2021 yılı faaliyet raporunu sundu. Belediyeden siyasi nedenlerle işten atılmaların olduğunu iddia edenlere tepki gösteren Yavaş, belediyeden çeşitli sebeplerden dolayı işten ayrılanlara ilişkin verileri paylaştı.

Mansur Yavaş’ın paylaştığı verilere göre toplam 3 bin 546 kişi ABB’den işten ayrıldı. Vefat sebebiyle ayrılanlar 123, istifa sebebiyle ayrılan bin 412, fesih ile ayrılanlar 174, emeklilik sebebiyle ayrılan bin 146, Disiplin Kurulu Kararı ile ayrılan 308, işin son ermesi ile ayrılanlar 170, askerlik sebebiyle ayrılanlar 59 ve nakil sebebiyle 124 kişi ABB’den ayrıldı.

‘Atmadan attı diyen, şerefsizdir' 
Bu sırada iddialara sert sözlerle cevap veren Mansur Yavaş, AKP grubuna yönelik “En fazla gürültü koparılan şey. Meydan okuyoruz meydan! Siyaseten adam atıldı diyenlere. İkide bir çıkıp siyasi nedenlerle atıldı diyorsunuz. Atmadan attı diyen şerefsizdir…. İşte sonuç burada. Tweet attınız, altına ‘Siyasi nedenlerle atılanlar yazsın’ dediniz. Kaç kişi yazdı Allah aşkına? Kimsenin ekmeği ile oynamıyoruz. Alnının teriyle kazanan tüm personel parasını alıyor. Hayır bir de diğer belediyelerden atılanları gündeme getirin onlar insan değil mi?” dedi.