Dün öğlen saatlerinde meydana gelen Malatya'daki depremde eşyalarını almak için hasarlı binaya girdiği belirtilen Bedih Kış'ın (29) cansız bedenine ulaşıldı.

Dün gerçekleşen depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sonucunda enkazın altından 32 kişi çıkarıldı. Depremde 140 kişi yaralanırken, 2 kişi ise hayatını kaybetti.

AFAD tarafından Malatya depremine ilişkin paylaşılan bilanço:

İstanbul, Ankara, İzmir, sahur ve iftar vakti kaçta? Diyanet sahur ve imsak vakitleri... İstanbul, Ankara, İzmir, sahur ve iftar vakti kaçta? Diyanet sahur ve imsak vakitleri...

“Malatya Yeşilyurt’ta meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki artçı depremin ardından, an itibarıyla, enkazlardan 32 vatandaşımız kurtarılmıştır. 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 12’si ağır olmak üzere 140 kişi yaralanmış olup, 40 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir.”

6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremler, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis Malatya ve Elazığ'da büyük yıkım yarattı. Yaklaşık olarak 13 milyon vatandaşın etkilendiği depremlerde bilonço gittikçe ağırlaşıyor.

Açıklanan son verilere göre depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 44 bin 376'ya yükseldi.