Son seçim anketinde vatandaşa “Ekonomi nasıl yönetiliyor?” diye sorduklarını belirten MAK Araştırma Başkanı, çıkan sonuçla ilk kez karşılaştıklarını söyledi.

Babacan: "Darbe dönemindeyken ekonomi böyle batmamıştı" Babacan: "Darbe dönemindeyken ekonomi böyle batmamıştı"

Ekonomideki kötü gidişat anketlere yansıdı. MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat ekonominin sorulduğu seçim anketinden çıkan sonucu “Hiçbir zaman böyle bir oran görmedik” diye değerlendirdi.

Gazeteci Lale Özan Arslan’ın konuğu olan Kulat, ankette vatandaşa yöneltilen “Ekonomi nasıl yönetiliyor?” sorusuna yüzde 83 oranında ‘Kötü yönetiliyor” yanıtı geldiğini açıkladı.

‘SAHA SEÇİME ODAKLANMIŞ DURUMDA’
“14 ilde bugün itibariyle ekiplerimiz çalışıyor. Çok net bir şey söyleyeyim. Saha tamamen seçime odaklanmış durumda” diyen Kulat, şöyle devam etti:

“Bize yaşlıdan gence herkesin sorduğu tek soru ‘Seçim ne zaman?’ Bunun en büyük nedeni ekonomi ilk defa bu kadar kötü yönetiliyor. Bu ayki yapmış olduğumuz araştırmada ekonominin kötü yönetildiğini söyleyen seçmen oranı yüzde 83. Hiçbir zaman böyle bir oran görmedik. Bu oran ittifakla demektir. Herkes oy birliğiyle ekonomi kötü yönetiliyor diyor.”

Yüzde 83’lük oranın ‘müthiş bir oran’ olduğunu söyleyen Kulat, “İşin kötü tarafı bu kötü yönetimle ilgili hükümet bunu hiç üzerine almıyor. Tek söyledikleri ‘Evet ekonomi iyi değil ama bu gelenler de iyi yönetemez’ diyorlar. Niye yönetmesin. Denediniz mi test mi ettiniz” diye konuştu.