Kamudanhaber -Özel Haber

Bakan Özer Açıkladı! 27 Mart'ta Deprem Bölgesi'ndeki 4 İldeki Bazı İlçelerde Eğitim Başlıyor! O İlçeler Hangileri? Bakan Özer Açıkladı! 27 Mart'ta Deprem Bölgesi'ndeki 4 İldeki Bazı İlçelerde Eğitim Başlıyor! O İlçeler Hangileri?

Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde meydana gelen deprem felaketinden sonra Milli Eğitim Bakanlığı ücretli öğretmenlere pozitif bir ayrımcılık yaparak önce bölgede görev yapan ücretli öğretmenlerimizin ücretlerinin ödeneceği açıklamasını yaptı. MEB’in aldığı bu karar yerinde ve takdiri hak edecek bir davranıştı.
Daha sonra da ücretli öğretmenlerimizin azami 30 saat derse girme saatini azami 40 saat olarak değiştirerek ücretli öğretmenlere pozitif bir ayrımcılık daha yaptı..

Tüm bu süreçler yaşanırken deprem bölgesinde görev yapan ücretli öğretmenlerimizden bomba bir iddia gündeme geldi…

Kamudanhaber sitemizi arayan öğretmenlerimiz ; Bakan Özer’in deprem bölgesinde görev yapan ücretli öğretmenlerle görüşürken kadro verilmesi konusuna yeşil ışık yaktığını iddia ettiler. Ücretli öğretmenlerden 5 bin kişiye deprem bölgesi öncelikli olmak üzere kadro düzenlemesi gelebileceğini iddia ettiler…

Bu iddiaları bu sayfadan konunun muhatabı Bakan Mahmut Özer’e soruyoruz…

Bu iddialar doğru mu?

Kamudanhaber sitemizin yorumu: Bakan Mahmut Özer daha önce katıldığı televizyon programında ücretli öğretmenlere kadro verilmeyeceğini açıklamıştı. Depremlerle olağanüstü günlerden geçiyoruz. Olağanüstü şartlarda olağanüstü durumlar oluşabilir ancak hiçbir şartta ücretli öğretmenlere kadro verilmemelidir.Bakan Özer’in de bu konuda hata yapacağını düşünmüyoruz , ihtimal dahi vermek istemiyoruz. 

2022 yılında iki kez KPSS sınavına girip aylardır atama bekleyen yüzbinlerce öğretmenimiz Bakan Özer’den atama müjdesi beklerken ücretli öğretmenlere kadro konusunun gündeme getirilmesi öğretmenlerimizi üzmektedir.