Rusya'nın Ukrayna'ya olan işgali 23'üncü gününde de devam ediyor. Ukrayna'nın Lviv kentinde Rusya’nın saldırılarında ölen 109 çocuk için meydana 109 boş bebek arabası bırakıldı. Arabaları gören Ukraynalılar gözyaşlarına hakim olamadı.

Rusya'nın Ukrayna'ya olan işgali 23'üncü gününde de devam ediyor. 24 Şubat'tan bu yana Rusya'nın saldırılarında 109 çocuk hayatını kaybederken, 130 çocuk ise yaralandı. Saldırılarda ölen 109 çocuk için meydana 109 tane boş bebek arabası bırakıldı.

Lviv kentindeki ünlü Rynok Meydanı'na hayatını kaybeden çocuklar anısına 109 bebek arabası ve puset bırakıldı.

oiuhg.png

Bakan Nebati: Ekonomimiz sağlıklı, dengeli ve sürdürülebilir bir şekilde büyümeye devam ediyor Bakan Nebati: Ekonomimiz sağlıklı, dengeli ve sürdürülebilir bir şekilde büyümeye devam ediyor

Boş bebek arabalarını gören Ukraynalılar gözyaşlarını tutamadı.

oijugf.png

Yaşananların oldukça üzücü olduğunu söyleyen Ukraynalı anne Katerina Babadzhanova, “Çocuklar bizim ulusumuzun geleceği, kalbi ve ruhu. Çocukları öldürülen annelerin canı yanıyor. Tüm dünyanızın yıkılması oldukça korkutucu ve üzücü. Çocuğunuzu korumak istiyorsunuz. Çocuğunuz için huzurlu bir gökyüzü ve en iyisini istiyorsunuz” dedi.