Manisa'da liseyi dışarıdan bitiren 26 yaşındaki Filiz Sert'in '3,5 aydaki büyük başarısı' yalan çıktı. Sert'in bin 671'inci olduğunu gösteren 2022 YKS belgesi sahte çıktı.

Liseyi açıktan bitirdikten sonra YKS'de bin 671'inci olduğunu iddia eden Filiz Sert'in belgesi gerçek çıkmadı.

Filiz Sert'in, sınavdaki başarı iddiasının gerçek olmadığı yönündeki ihbar ÖSYM'deki bir yetkili tarafından açıklandı.

Karamollaoğlu: Türkiye,krizlere ve sorunlara karşı bünyesi zayıflamış, gücünü kaybetmiş bir ülke haline geldi Karamollaoğlu: Türkiye,krizlere ve sorunlara karşı bünyesi zayıflamış, gücünü kaybetmiş bir ülke haline geldi

FİLİZ BİNE DEĞİL, MİLYONA GİRMİŞ

Kendi gibi Manisalı olan Filiz Sert'in puanını incelediğini söyleyen görevli, ''Aldığı puanla ilk 2 milyonluk gruba girebilmiş'' dedi.

''T.C NUMARAMI HATIRLAMIYORUM''

Ancak Filiz Sert, elindeki belgenin gerçek olduğunu söyledi. T.C kimlik numarasıyla sonucu ÖSYM'nin internet sitesinden kontrol etme teklifini ise "T.C numaramı hatırlamıyorum" diye geri çevirdi.

Sert, hiçbir destek almadan ve dershaneye gitmeden 3,5 ay boyunca çalıştığı üniversite sınavında Türkiye 1671'incisi olduğunu açıklamıştı.

Sert ayrıca, Hep savcı olmayı hayal ettiğini belirten Sert, ilk tercihinin Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden yana kullanacağını söylemişti.