Hwang, Leonardo DiCaprio'nun kendisine dizinin büyük bir hayranı olduğunu söylediğini ve şartlar el verirse ünlü oyuncuya üçüncü sezona katılması için teklif götürebileceklerini söyledi.

Netflix'in popüler Kore dizisi Squid Game'in yönetmeni Hwang Dong-hyuk, ilerleyen sezonlarda oynaması için Leonardo DiCaprio'ya teklif götürebileceklerini söyledi.

Güney Kore'nin başkenti Seul'de 16 Eylül'de yapılan basın toplantısına katılan Hwang, Squid Game'in gelecek sezonları hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

Yönetmen, ikinci sezonun oyuncu kadrosu için şunları söyledi:

İkinci sezon yine Kore'de çekilecek, bu yüzden tanınan bir Hollywood oyuncusu yer almayacak. Ama set lokasyonu değişirse üçüncü sezonda böyle bir durum söz konusu olabilir.

Hwang, Leonardo DiCaprio'nun kendisine dizinin büyük bir hayranı olduğunu söylediğini ve şartlar el verirse ünlü oyuncuya üçüncü sezona katılması için teklif götürebileceklerini ekledi.

Ayrıca yönetmen, çekimleri 2023'te başlayacak ikinci sezonun 2024'te yayımlanacağını duyurdu.


Hwang ilk sezonun başarısının ardından artan bütçelerinin yeni bölümlerin kalitesine yansıyacağını dile getirdi.

Kan donduran olay! Kadın öğretmen hayatının şokunu yaşadı... Kan donduran olay! Kadın öğretmen hayatının şokunu yaşadı...

Squid Game'in ilk sezonu tam bir yıl önce (17 Eylül 2021'de) yayımlandı ve 94 ülkede Netflix'in Top 10 listesine giren ilk Kore dizisi olarak tüm dünyada ses getirdi.

Dizi bu yıl birçok Altın Küre ve Ekran Oyuncuları Derneği Ödülü kazandı. Ardından 14 dalda Emmy'ye aday gösterilen dizi, bunların 6'sını kazanarak Kore yapımları adına bir ilki başardı.

Hwang, Emmy kazanan ilk Koreli yönetmen oldu.