Üniversite öğrenimi için farklı bir şehre gidenlerin tercihi olan KYK yurtları için başvuru süreci geçtiğimiz günlerde başladı. KYK yurt başvurusu e-Devlet sayfası üzerinden gerçekleştiriliyor. KYK yurt başvurusu 28 Ağustos pazar günü sona erecek.

Barınma sorunun çözüme kavuşturmak isteyen üniversite öğrencilerinin beklediği KYK yurt başvuru duyurusu yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üniversite öğrencileri için GSB yurt başvurularının başladığını duyurdu. Yurt ücretleri hakkında Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, “Resmi olarak yurt ücretlerini eylül ayı içerisinde inşallah belirleyeceğiz ve açıklayacağız. Onun haricindeki hiçbir bilgiye itibar etmesinler.” açıklamasında bulundu.

KYK YURT BAŞVURU EKRANI

KYK YURT BAŞVURUSU E-DEVLET'TE

BOTAŞ açıkladı: İran, Türkiye'ye olan gaz akışını kesecek! BOTAŞ açıkladı: İran, Türkiye'ye olan gaz akışını kesecek!

Yeni eğitim öğrenim yılı öncesinde yurt sorunun çözüme kavuşturmak isteyen öğrenciler KYK yurt başvurusunu e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek.

Üniversite kayıt tarihinden sonra kayıt yaptıracak olan ek kontenjan, yatay dikey geçiş, özel yetenek, lisansüstü, yurt içi, yurt dışı değişim programı öğrencileri ve kendi imkanları ile Türkiye'de eğitim görmek için gelen uluslararası öğrencilere ait yurt başvuruları ise ilerleyen tarihlerde alınacak.