PKK'nın sözde Gara lojistik sorumlusu Azad Yandı'nın da arasında olduğu 7 terörist, Hakkari'de 4, Mardin Kızıltepe'de 7 ve Batman'ın Kozluk ilçesinde de biri turuncu kategoride 2 terörist etkisiz hale getirildi.

MİT'in Irak'ın kuzeyindeki Gara'da düzenlediği operasyonla, terör örgütü PKK'nın sözde Gara lojistik sorumlusu Azad Yandı'nın da arasında olduğu 7 terörist etkisiz hale getirildi. Eren-3 operasyonları kapsamında Batman kırsalında biri turuncu kategoride 2 terörist ve Mardin Kızıltepe'de sızma girişimine katılan 7 terörist ve Hakkari kırsalında ise 4 terörist etkisiz hale getirildi.

TURUNCU KATEGORİDEKİ TERÖRİST ETKİSİZ!

İçişleri Bakanlığı, Eren-3 operasyonları kapsamında Batman kırsalında etkisiz hale getirilen 2 teröristten birinin turuncu kategoride olduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Batman İl Jandarma Komutanlığınca, Kozluk ilçesinin Yanıkkaya kırsalında Jandarma İHA-SİHA destekli olarak jandarma özel harekat ve jandarma komando timlerinin katılımıyla istihbarata dayalı nokta operasyon yapıldı.

Operasyonda, biri Terör Arananlar Listesi'nde "turuncu" kategoride 2 bölücü örgüt mensubu silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Eylül ayı enflasyonu açıklandı! Memur ve emekli maaşı zammı ne kadar olacak? Memur enflasyon farkı oluştu mu? Eylül ayı enflasyonu açıklandı! Memur ve emekli maaşı zammı ne kadar olacak? Memur enflasyon farkı oluştu mu?

Bölgede operasyonlar sürüyor.

EREN-ABLUKA-29 OPERASYONUNDA 4 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Eren Abluka-29 operasyonu kapsamında, istihbarata dayalı müşterek nokta operasyonunda; 4 bölücü örgüt mensubu silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

Eren Abluka-29 operasyonu kapsamında, Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü ve Hakkari İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Merkez ilçe Yoncalı kırsalında 09 Ağustos 2022 tarihinde, P-İHA, J-SİHA ve Hava Kuvvetleri destekli olarak, PÖH, JÖH ve Jandarma Komando timlerinin katılımıyla icra edilen istihbarata dayalı müşterek nokta operasyonunda; 4 bölücü örgüt mensubu silahları ile birlikte [(2) adet M16 P.Tf., (2) Kalaşnikof] etkisiz hale getirilmiştir.

Eren Abluka operasyonları kapsamında bugün Hakkari’de 4, Batman’da 2 olmak üzere toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 6 olmuştur. 

Terörle mücadele operasyonlarına bölge halkının da desteğiyle inançlı ve kararlı bir şekilde devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

SURİYE'NİN KUZEYİNDE SIZMA GİRİŞİMDE BULUNAN 7 TERÖRİST ETKİSİZ! 

Milli Savunma Bakanlığı, "Suriye’nin kuzeyinden Mardin Kızıltepe hudut hattımıza saldırı ve sızma girişiminde bulunan 7 PKK/YPG'li terörist Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi." açıklamasında bulundu.

MSB'den yapılan açıklamada, "Her nerede olursa olsun teröre geçit yok! Suriye’nin kuzeyinden Mardin Kızıltepe hudut hattımıza saldırı ve sızma girişiminde bulunan 7 PKK/YPG'li terörist Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi." denildi.