Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmeler ışığında 12 il için sarı kod paylaşıldı. Yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının 3-4 derece düşmesi bekleniyor.

Ülkemiz genelinde görülün çok bulutlu havanın yanında  Meteoroloji tarafından yayınlanan son değerlendirme raporunda Marmara, Ege, İç ve Batı Akdeniz ile Zonguldak, Düzce, Bolu, Eskişehir ve Konya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği belirtiliyor.

12 ile dikkat

12 il için sağanak yağışa karşı sarı kodlu uyarı yapıldı. Meteoroloji tarafından paylaşılan raporda sağanak yağışın Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Denizli, Eskişehir, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak'ta kuvvetli olması beklenirken ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

'Doları olan kaybeder' diyen Necmettin Batırel son tahminini duyurdu: Dolar kuru o rakamı görecek 'Doları olan kaybeder' diyen Necmettin Batırel son tahminini duyurdu: Dolar kuru o rakamı görecek