Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen bir sokak röportajında "Günde 14 saat çalışıyorum. Bir gayem yok, amacım yok. Ben bunun için mi geldim dünyaya, çalışmak için mi sadece?" sözleriyle gündeme gelen özel bir şirket kuryesinin işten çıkarıldığı iddia edildi. Konuyla ilgi açıklama yapan Getir, iddiaları reddetti.

Getir firmasında çalışan kurye ile röportaj yapılmış ve ve kurye röportajda, "Günde 14 saat çalışıyorum. Şurada bir yerde araba çarpsın bana, öleyim, bak samimi söyleyeyim 'Niye öldüm lan dur yaşayacaktım demem' yani, vallahi de demem. Bir gayem yok, amacım yok. Ben bunun için mi geldim dünyaya, çalışmak için mi sadece?" sözlerine yer vererek gündem olmuştu. Söz konusu kuryenin Getir tarafından işten çıkarıldığı iddia edildi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den Öğretmenlik Meslek Kanunu açıklaması Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den Öğretmenlik Meslek Kanunu açıklaması

Söz konusu iddia, "Konya'da röportaj veren kurye bu kardeşimizi hatırladınız mı..? Bu gün hiç bir gerekçe olmadan firma tarafından işten çıkarmış..!" sözleriyle paylaşıldı. Paylaşılan iddia üzerine birçok Twitter kullanıcısı firmaya yönelik tepkide bulunmuştu.