Nevşehir’de 56 yaşındaki Dilaver Akçay, kızına cep telefonundan mesaj atıp taciz ettiğini öne sürdüğü 26 yaşındaki İbrahim Akyürek’i boğazını keserek öldürdü.

2022 Mevlid Kandili Mesajları 2022 Mevlid Kandili Mesajları

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde iddiaya göre Dilaver Akçay, kızına cep telefonundan mesajlar atıp taciz ettiğini öne sürdüğü İbrahim Akyürek ile otobüs durağında karşılaştı. Akçay belinden çıkardığı tabancayla Akyürek’e ateş açtı. Yaralı Akyürek, olay yerinden kaçıp bir evin bahçesine sığınmaya çalıştı. Akçay, evin bahçesinde yakaladığı Akyürek bıçaklayarak öldürdü. İhbar sonrası olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibi, Akyürek’in hayatını kaybettiğini belirledi. Cinayet şüphelisi Akçay ise suç aletiyle jandarma ekiplerine teslim oldu. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

KAYMAKAM OLAY YERİNE GİTTİ
Ürgüp Kaymakam Vekili Olgun Öner, “Bugün Ayvalık köyümüzde iki aile arasında meydana gelen bir olay sonrası maalesef bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Biz köyde her türlü güvenlik tedbirini aldık. Şu an aileler arasında devam eden bir sıkıntı yok. Savcılarımız olay yerinde incelemelerini yaptı. Cinayeti işleyen şahıs şu an gözetim altında bulunuyor. Bundan sonraki süreçte bu köydeki huzurun devam etmesi için ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı.